Yatırım ve Girişimciliğin Demokratikleşmesi


Eğer bir girişimciyseniz, şansınız başlangıç ​​alanının günümüzde doldurulmuş gibi gelmesidir, değil mi? Bu doğru. Aslında, alan yalnızca “daha fazla kalabalık” hissetmekle kalmaz, tam da öyle.

Bunun için söz verme. Ulusal Risk Sermayesi Birliğine göre 2017 , son on yılda yatırılan en büyük girişim sermayesi miktarını görmüştür . Yeni anlaşmalara yapılan toplam yatırım öncesi dot-com seviyelerini yansıtmaya başlamıştır.

Bu senin için ne anlama geliyor? Çizmelerinizi kapatmanız ve başarılı bir şirket kurma hayalinizi unutmanızın gerektiği anlamına mı geliyor? Çünkü en iyi zamanlar zaten geçti mi?

Hayır – hiç değil, nedenini açıklayacağız.

Yalnızca , dünyanın ilk açai katkılı votka olan VEEV’yi başarıyla kuran ve başarıyla satan girişimcilerin değil , yıllar boyunca düzinelerce başarılı şirkete yatırım yaptık – örneğin Slack, Blue Bottle Coffee ve Pressed Juicery gibi isimler de dahil olmak üzere sadece Birkaçını söyleyin.

İşte zamanımızda kendi ve başkalarının şirketlerini kurduğumuzda öğrendiğimiz bir ders: kendi işini kurmak için asla ideal bir zaman yok.

Ekonomik koşullar, halihazırda mevcut olan şirketlerin sayısı veya girişim fonlarının seviyeleri ne olursa olsun süreç her zaman yıldırıcıdır. Bu nedenle, genellikle işinizi şimdi başlatmanızı ve çalışmamızı öneririz.

Bununla birlikte, başlangıç ​​dünyasında yaşamı zorlaştıran bu iki eğilimi paylaşacağız ve bu sorunların üstesinden gelmek için bazı bilgiler sağlayacağız:

  • Herkes bugün bir müteşebbis

  • Bugün herkes yatırımcıdır

İlk olarak, bugün herkesi bir yatırımcı olarak görüyoruz; bugün sermaye her zamanki kadar zengin. Bir kurucu olarak ekstra fon alma uğruna fazladan fonlama cazibesine karşı koyun.

Başlangıç ​​aşamasında (VCs, Indiegogo, AngelList veya başka bir platform aracılığıyla olsun) başlangıç ​​paralarına ne kadar para konulduğunu zaten tartıştık, bu yüzden de eğlenmeye çalışmaz mısınız? İşinize geri koymak için fazladan paradan yararlanmak ister misiniz?

Hayır. Kurucuların, yalnızca hedeflerine ulaşmak ve fazlalıklardan kaçınmak için gerekli minimum fon miktarını aramaları gerektiğine inanıyoruz.

Çıkışların yavaşlamaya başladığı bir dünyada , şirketiniz daha fazla para ağırlıyor ve bir çıkış elde etme olasılığınızı azaltıyor. Çok fazla para kazanmaya ve yalın kalmaya olan ayartmaya karşı diren.

Benzer şekilde, bugün herkesi bir girişimci görüyoruz.

Şimdiye kadar, başlangıç ​​alanının kalabalık ve son derece zor olduğu açık. Amazon Launchpad ve Y Combinator gibi platformlar, girişimcileri fikirlerini her gün takip etmeye teşvik ediyor. Bu harika bir haber – muhtemelen tümünün yenilikçiliğin iyi bir şey olduğuna katılıp kabul edeceğiz.

Bununla birlikte, artan rekabet karşısında yolun sizin için daha zor olacağı anlamına geliyor. Çok fazla girişimci olduğundan, mükemmel fikirleri olanlar ile o kadar iyi fikirleri olmayanları ayırt etmek giderek daha zordur.

Bu nedenle, girişimcilerin kendilerini pazarın ilerisinde tutmaları için pazarlama ve markalaşma için daha fazla harcamaları gerekecek. Kendinizi sürü dışında bırakmanın bir başka yolu daha önceki tavsiyemizi izleyerek ve fazladan fonlamaya karşı direnmektir. Şansınız, rekabetinizi yenmenizde size yardımcı olmamasıdır.

Sonuçta, başlangıç ​​ortamı kalabalık ve tabii ki zor, fakat başarılı bir girişimci bunun bir kurucunun hayatının bir parçası olduğunu anlamış olacak.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: