Yaratıcı Yerel Pazarlama Fikirleri


Pazarlama kampanyalarınıza yaklaşmanın en maliyet-etkin yolu olabilirse de, işletmeniz için daha az sonuç verir. Müşteri katılımını artırmak, farklı konumlara ve demografik bilgilere farklı pazarlama materyalleri sağlamak istiyorsanız, en iyi seçeneklerden birisidir.

İşletmenizde hiç yerel pazarlama teknikleri kullanmadıysanız, hangi stratejilerin en etkili olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Hedeflediğiniz her bir pazar segmentini hedefleyecek yaratıcı yollar bulmak zor olabilir. Bu yazı, doğru yoldan başlamanıza yardımcı olacaktır.

1. Yerel Olanaklar İçin Yerel Fırsatlar Sunun

Çok şehirli işyeriniz varsa, şubelerinizin her biri için farklı fırsatlar sunmalısınız. Yerel etkinliklerle veya geleneklerle ilgili teklifleri yapın. Örneğin, şehrin spor takımlarından biriyle alakalı bir anlaşma yapmak isteyebilirsiniz.

Londra’da kişisel eğitim sunan yerli bir şirket olan UpFitness, “Yerel fırsatlar farklı müşterilere farklı teklifleri özelleştirmenizi sağlar. Ayrıca, müşterilerinizle kişisel düzeyde bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Konut sakinleri için önemli olan olayları tanımaktan çok yerel topluluğa katmanın daha iyi bir yolu yok “dedi.

2. Online Mağazanızın Ön Görüntüleri Kişiselleştirin

Belirli bir bölgedeki birisi Google’ın işletmenizin adını aldığında, mağazanızın resmini sıklıkla arama sayfasındaki bilgi bölümünde gösterebilirsiniz. Bu resmin güncel olduğundan emin olun . Daha iyi bir iş yapabileceğinize inanıyorsanız, mağazanızın kendi resmini gönderebilirsiniz.

İnsanlar yerel bir işletmeyi gördükleri zaman tanıyabilmek istiyorlar. İşletmeniz için iyi bir mağaza imajı sağlamak, bulunduğunuz yerdeki içeriği sergilenecektir. Tüketiciler alıştıkları alanlarda alış veriş yapmayı tercih ederler.

3. Yerel SEO İçerik Oluşturun

Kendinizi çevrimiçi olarak günümüzde pazarlamanın en iyi yollarından biri, arama motoruna optimize edilmiş içerik oluşturmaktır. Bu, içeriğinizin, nişinizle alâkalı herhangi bir Google aramasının en iyi sonuçlarından biri olarak görünmesini sağlar. İçinde çalıştığınız farklı alanlar için farklı SEO içeriği oluşturmak iyi bir fikir olabilir .

Nişinizle alakalı ilginç konuları araştırın ve okuyucuları ilgilendirecek bilgilendirici içerik oluşturun. Bu, markanıza yerel olarak tanınmanızı sağlayacak ve işinizi yerel topluluğa entegre etmeye yardımcı olmak için harika bir yoldur. Her zamankinden daha fazla tüketici çevrimiçi bilgi arar, yerel bir bükülme ile büyük içerik, büyük bir etkiye sahip olabilir.

Reklamcılık Çabalarını Yerelleştirin

Yerel pazarlama kampanyaları oluşturmak için fazladan bir çaba gibi görünebilir, ancak aslında farklı pazar segmentlerinize girmek için son derece uygun maliyetli bir yol.

Los Angeles’taki kişisel eğitmenlerin bir diğer yerel şirketi olan Ultimate Performance, “Müşteriler büyük, ulusal şirketlerden daha şüpheleniyor. Kendinizi yerel bir marka olarak oluşturmak, potansiyel müşterilerinizle güven oluşturmak için mükemmel bir yoldur “dedi.

Takımınızı bir araya getirin ve yukarıdaki stratejilerin hangisinin işletmeniz için uygun olacağını değerlendirin.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: