WordPress Sitenizi Hızlandırma


Bir ziyaretçi web sitenizde ilk defa aradığı zaman, dikkatlerini çekmek ve onları takılmaya ikna etmek için yalnızca üç saniyeniz var . Sayfa yükleme süresinin kullanıcı deneyiminin önemli bir parçası olması, herhangi bir ziyaretçinin web sitenizde ne kadar zaman harcayacağı konusunda belirleyici bir faktördür.

Yavaş sayfa yükleme hızı, büyük ölçekli işlemleri her gün ele alan e-Ticaret web siteleri için özellikle zararlıdır. Web sitesinin performansından ve hızından memnun olmayan alışveriş yapanların, aynı siteden bir daha alışveriş yapmaları daha az olasıdır. Bu nedenle, siteleri sıralarken, Google bile, arama sıralamasında site hızını birleştiriyor .

Peki, WordPress web sitenizi hızlandırmak için ne yapılabilir ? Buna başlamadan önce, yavaş bir sitenin olumsuz etkisini tartışalım.

  • Bir an bile gecikmesi sayfası yanıt olarak büyük ölçüde% 16 müşteri memnuniyetini azaltır
  • Müşterilerin yaklaşık yarısı, daha uzun sürede zayıf bir yükleme sitesi ile karşı karşıya kalırsa, hizmeti değiştirmeyi düşünebilir.
  • Sıradan web performansı, sayfa sıralamanızı etkiler ve kullanıcı deneyimini etkiler. Üstün kaliteli içerik oluşturma konusunda oldukça iyi şeyler harcıyor olsanız bile, web sitelerinin hızı içerik ve kullanıcı arasında gelirse boşuna olabilir
  • Pazar dinamiklerinizi ve rekabeti göz önünde bulundurarak web siteniz işletmenizin yüzü değeridir; yavaş olanı imajını aksatabilir ve rakiplere iş fırsatları vermeye neden olabilir

Özetle, yavaş bir web sitesi satışları, dönüşümleri, trafiği, sayfa görünümlerini ve marka imajını olumsuz etkileyecektir.

1. İyi Bir Sunucu seçin

En iyi WordPress Hosting’i seçmek, sağlam bir web sitesi oluşturmak için atılan ilk adımdır. Ama zor kısmı, hangi tür barındırma sizin için uygun?

Başlarken, Paylaşılan Barındırma ile sınırsız sayfa görüntülemenin kullanılabilirliği oldukça karlı olabilir. Bununla birlikte, pazarlık ne kadar iyi olursa olsun, başka bir maliyetle (yüksek trafik süresi boyunca sık sık kesinti ve inanılmaz derecede yavaş site hızı) gelir. Şansınız Paylaşılan Hosting planınız site yavaşlığının başlıca katkısıdır. Paylaşılan Hosting, trafik arttıkça trafik az olan siteler için mükemmel bir seçenek olsa da, donanımın ölçeklenmesi ihtiyacı doğar.

Kiralık Sunucu, Yönetilen Barındırma ve Sanal Özel Sunucu , yüksek / orta trafikli siteler için daha iyi seçeneklerdir. Hiper büyüme yaklaşımını izleyen bir e-ticaret web sitesini açmayı planlıyorsanız ve gelecekte milyonlarca günlük ziyaretiniz olabileceği için Shared Hosting kesinlikle bir seçenek değildir.

2. Daha İyi Önbellek Eklentisi Kullan

İyi bir önbellek eklentisi, WordPress sitenizin sayfa yük hızını önemli ölçüde artırabilir. Önbelleğe alma işlemi, siteyi tekrar ziyaret eden her ziyaretçi yerine sitenizi ziyaret ettiğinde değil, yalnızca bir kez yüklenmesi gereken bölümlerin depolanmasını gerektirir.

Sitenizin performansını artırmak için varsayılan önbellek eklentisini ‘ WP Super Cache ‘ yerine ‘ W3 Total Cache ‘ yazmanızı öneririz . Birçok popüler blog tarafından güvenilen W3 Total Cache, önbelleğe alma yoluyla sayfaları daha hızlı yükleyerek kullanıcı deneyimini önemli ölçüde artıracak harika bir WordPress eklentisidir. Ayrıca, gereksiniminize göre önbelleğe alma özelleştirme sunar.

3. Gereksiz Eklentileri Kaldırın

Gereksiz eklentileri kaldırmak web sitenizin genel hızını arttırır ve aynı zamanda iyi bir güvenlik önlemidir. Birlikte iyi çalışmayan çok fazla eklenti veya eklenti, sitenizin genel performansını ve hızını önemli ölçüde engelleyebilir. Buna ek olarak, çoklu eklentilerin kötü sonuçlardan dolayı yazılmış eklentilerden kaynaklanan çökmeler sonucunda sitenize çökmesine neden olabileceği de mümkündür. Gelecekte herhangi bir zamanda herhangi bir eklentiye ihtiyacınız olursa, daha sonra indirebilirsiniz.

4. Bir Hızlı Tema / Çerçeve seçin

İhtiyacınız olmayan çeşitli ek özelliklerle dolu bir tema seçerseniz, sitenin performansını etkileyebilir. Öte yandan, hızlı ve iyi kodlanmış bir tema / çerçeve, web sitenizin hızı üzerinde olumlu bir etki yaratacaktır.

Neredeyse her temanın bir demo sitesi vardır, böylece nasıl göründüğü ve nasıl çalıştığına dair bir fikir edinebilirsiniz. Satın almadan önce yapılması gereken ilk şey, demo web sitesini test etmek ve darboğazların nerede olduğunu belirlemektir. Web Sitesi Hızı Yönetimi ve Performans Optimizasyonu ve Pingdom Araçları , herhangi bir web sitesinin hızını analiz etmeye yardımcı olan iki mükemmel online araçtır.

Çok fazla JavaScript, PHP, Iframe, vb sitenizin düzgün çalışması ve hızı için uygun değildir. Varsayılan WordPress temaları son derece iyi kodlanmış, hafif, hızlı ve kolaylıkla özelleştirilebilir.

5. HTTP isteklerinin sayısını azaltma

Sitenizin sunucusuna yapılan HTTP isteklerinin azaltılmış sayısı, web sitesinin hızının artmasıyla doğrudan ilişkilidir. Sitenizde ne kadar çok HTTP isteği varsa, sayfaların yükleme süreleri de o kadar yavaş olur.

JavaScript isteklerini bir araya getirin, HTTP isteklerinin sayısını azaltmak için CSS dosyalarınızı ve resimlerinizi veri sprite’lerinde birleştirin. Dosyaları birleştirerek daha kolay gönderilir, böylece kullanıcı tarayıcısı ile sunucunuz arasındaki süre artar. Daha iyi WordPress Minify eklentisi kolayca bunu yapmanıza yardımcı olabilir.

6. Görüntüleri sıkıştırın

Hiç şüphe yok ki görüntülerin bir web sitesinin genel görünümünü ve yayınlanan herhangi bir içerik parçasının kullanıcı katılım oranını artıracaktır. Bununla birlikte, WordPress için barındırma konusunda en iyilerden biri olsanız bile, web siteniz resim boyutundan dolayı yavaş yanıt verebilir. Sadece WordPress üzerinde çalışan web siteleri için değil, fakat bu gerçek neredeyse tüm web siteleri için de geçerlidir.

Görüntüleri daha küçük bir boyutta sıkıştırıldığında kalitesini kaybetmeyecek bir şekilde optimize etmek WordPress web sitenizi hızlandırmak için en iyi çözümdür.

Imagify , kullanılan görüntülerin kalitesinden ödün vermeksizin bu görevi verimli bir şekilde yerine getirebilen bir WordPress eklentisidir. Kullanımı ve yüklemesi kolay olan ücretsiz sürüm, küçük bir WordPress bloguna veya bir web sitesine güç sağlamak için fazlasıyla yeterlidir.

 

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: