Sosyal Medyayı Kullanarak İşletmenizi Büyütün


Sosyal medya vazgeçilmez bir pazarlama aracı olduğu ve hiç kimsenin sahipsiz olması gereken bir pazarlama aracı olduğu konusunda şüphe yok. Keen’deki sahiplerin hepsini çok iyi anlayan bir ilkedir . Bununla birlikte, herhangi bir pazarlama platformunda olduğu gibi, arzuladığınız etkileşimi ve dönüşümü elde etmek için çabalarınızı planlamanız ve koordine etmeniz gerekir. İşte, işinizi büyütmek için sosyal medyayı nasıl etkili bir şekilde kullanabileceğinize ilişkin birkaç temel adım.

1. Tutarlı Olun

Eminim bunu daha önce birçok kez dinlemişsinizdir, tutarlılık yaptığınız her şeyde başarının anahtarıdır ve sosyal medyada farklılık yoktur. Tutarlılığı sağlamak için, yayınlarınızı vaktinden önce planlamanız ve yayınlayacağınız belirli saatler için bir temaya ve öngörülen zamanlamaya ihtiyacınız vardır.

Örneğin, sosyal medya platformlarında günde veya haftada birden çok kez yayın göndermeye karar verirseniz, takipçilerinizin bekleyeceği şey budur. Tutarlılık, ürünlerinize ve / veya hizmetlerinize dönüşüm sağlamanız için daha fazla yararlanabileceğiniz sadık bir kitleyi oluşturmayı kolaylaştırır.

2. Her platform için Özelleştirilmiş İçerik Oluşturun

Sosyal medya yayınlarınızın teması aynı olsa da, işleri heyecanlandırmak önemlidir. Her bir platformun temayı farklı bir perspektiften ilettiğinden emin olun. Örneğin, Twitter için kısa ve tatlı tutmanız gerekebilir, ancak LinkedIn’de uzun biçimli bir yayın seçebilir ve Instagram’daki fotoğrafları dikkatle seçebilirsiniz.

Sonuçta bunların hepsi birbirinin sahte kopyaları gibi görünmeden birbirlerine beslenmelidir. Özelleştirilmiş içerik oluşturmak, tüm yayınlarınızın benzersiz ve taze görünmesini sağlayacak ve kitleniz daha fazla bilgi almak için geri gelecektir. İdeal olarak, içerik aynı olmalı, ancak farklı olmalıdır. Dengeyi bulun ve gitmeye hazırsınız.

3. Marka Mesajınıza Doğru Kalın

İçeriğinizi planlarken her mesajın markanızın mesajını yansıtması gerektiğini unutmayın; bu, şirketinizin vizyonunu ve değerlerini temsil eder. Bu Joe Curmi, yönetmen ve Kurucu ile yaptığı görüşmeden benim büyük paket oldu CurmiMarketing bir sever ve takipçileri uğruna uzak marka imajı sokak veya en son trendleri ve etiketler takip etmeyin.

Mesajınızı tüm platformlarda tutarlı bir şekilde tutun ve markanızın genel mesajıyla her zaman uyumlu olmasını sağlayın. Bunu yapmak, takipçilerinizin gözünde statüsünü güvenilir bir marka haline getirir ve müşterileri ile güven inşa etmede uzun bir yol kat eder, çünkü hiç kimse hikayelerini bilmeyen gevşek bir markayla ilişkili olmak istemez.

4. Alakalı ve Özgün içerik oluşturun

Verilen, güneş altında yeni bir şey değil, ama bu önemli içerik hazırlamanızı engellememelidir. Bunu yapmak, mevcut eğilimleri, kitlenizi ve katılımını tercih ettikleri platformları anlamayı içerir. Örneğin, nişinizdeki hedef kitlenin Instagram’ı Facebook üzerinden tercih etmesi, bu izleyicilere ulaşmak için yaratmanız gereken içerik türünün net bir fikirini verir.

Alakalı içeriği yayınlamak, sunmakta olduğunuz mekana gerçekten minnettar müşterileri çekmek ve korumak için harika bir yoldur. Dolayısıyla harici faktörlere izin vermeyin ve popülerlik yolculuğu, alanınızdaki bir otorite olarak işletmeniz için itibar kazandırmaya dikkat edin. Sonuçta sosyal medya hesaplarına sahip olmanın nedenlerinden biri de budur.

5. Sizin ve İşletmeniz İçin Neyin İşe Yaradığına Gidin

Bulacağınız gibi, bazı sosyal medya platformları, bir kitleyi büyütmek ve dönüşümleri artırmak için diğerlerinden daha iyi çalışacaktır. Bu nedenle, nişiniz için hangi platformların işe yaradığını ve hedef müşterilerinizin nerede olduğunu belirlemek için araştırmalarınızı erken yapmak önemlidir. Bu şekilde, söz konusu platform üzerinden doğrudan hedef kitlenizle iletişim kurmak için kasıtlı olarak alakalı içerik oluşturabilirsiniz.

6. Tüm Platformlarda Mesaj Göndermek

Bir şebekeyi diğerinden tercih etseniz de, tüm sosyal medya platformlarında yayın yapmak önemlidir. İdeal olarak, Twitter, Facebook, LinkedIn ve Instagram gibi tüm önemli sosyal medya ağlarında bir hesaba sahip olmanız gerekir. YouTube, bir kitleyi büyütmek ve ilgisini çekmek için değerli bir ağ olmakla birlikte, diğerlerinden daha fazla yatırım öncesi ve düşük ilk getiri gerektirir.

Ancak YouTube’un takipçileri daha sadık olma eğilimindedir ve ağ zaman içinde de daha fazla dönüşüm sağlama potansiyeline sahiptir. Orada var sosyal medya yönetim yazılımı otomatik bu hootsuite.com ve yardımcı olabilir sproutsocial.com gibi zamanınızı daha iyi yararlanabilir.

7. Sevdiklerinizin ve Paylaşılanların uğruna Sohbet etmeyin

İçeriğinizin tamamı popüler olmayacak, ancak markanızın mesajının ayrılmaz bir parçası ise, o zaman hala oradan çıkmanız gerekiyor. Teknik blog yazıları, hayır yazıları ve referansları gibi şeyler, markanızın tümüyle ilgili arka planı etüt etmeye yardımcı olan çok önemli öğelerdir. Ve yine de, muhtemelen diğer yayınlarınız kadar angaje olmazlar.

Bonus İpucu! Katılımı Artırmanın Yaratıcı Yollarını Bulun

Kitlenizi nişanlanmaya devam etmenin çeşitli yolları vardır. Örneğin, bir ödül karşılığında gizemli sorularını yanıtlayarak takipçileri size geribildirim vermenizi öneren eğlenceli yarışmalar yürütebilir veya yarışmayı kazanma şanslarını artırabilmek için içeriğinizi arkadaşlarınızla paylaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir başka harika strateji, kendisini daha sonra kanallarında pazarlayabilen bir YouTube vlogger gibi popüler bir sosyal medya etkeni ile birleştirmek olacaktır. Bu, size otantik bir yaklaşım kullanarak ürününüzü pazarlamak için daha geniş bir kitleye erişmenizi sağlar. Artı, bu, çoğu marka için mükemmel bir şekilde çalışan popüler ve güvenilir bir strateji.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: