Sermaye Oluşturmanın Yolları


Sermaye Başlatmanın Yolları

Kendi işinizi yürütmek, kariyer esnekliği ve finansal bağımsızlığı deneyimlemenin harika bir yoludur. Bu, neredeyse herkesin zihnin köşesinden geçtiği bir düşünce olsa da, az sayıdaki düşünceler bu düşünceler üzerine kuruludur. Başlangıç sürecinin kendine özgü engelleri var, ancak hiçbiri ilk adımını eleştirmiyor.

1. Bir Ortaklıkla Başlayın

Yeni bir işin finansmanında en yaygın ve en basit yöntemlerden biri olan yatırım ortakları, başlangıç sermayesi ile ilişkili olarak çok daha fazlasını getirebilir. Bazı yatırımcılar pasif bir rol üstlenmeyi tercih ederken, bazıları karar verme sürecinin her bölümünde kilit paydaşları ve ortakları içeriyor. Sektör bilgisine, birinci sınıf uzmanlığa ve üçüncü taraf yatırımcılara veya şirketinizin kârlılığına adamış ortaklar, sermayeyi bulamayan girişimciler için bir nimet olabilir.

2. Bir kredi alın

Bazı durumlarda, işinize başlama söz konusu olduğunda, yerel bankanızdan borçlanma tek seçenek olabilir. Kredi alma, özellikle başlangıç yatırım sermayesi düşük olduğu için riskli bir çaba olabilir. Sözleşmenizdeki tüm şartları anlıyorsunuz ve ödeme tarihleriniz, faiz oranları ve diğer ücretler hakkında net olmanız önemlidir. Ayrıca, böyle hataları düzeltmek zor olabileceğinden, ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla kredi almaktan kaçınmak isteyeceksiniz.

3. Toplu fonları takip edin.

Nispeten yeni bir konsept, gelecek nesil elektronik eşyalardan kişisel giyim hatlarına ve hatta Hollywood filmlerine kadar her şeyi finanse etmek için toplu finansman kampanyaları yapıyordu. Aslında, Veronica Mars’ın 2014’te piyasaya çıkan uzun metrajlı filmi, yaklaşık 6 milyon dolarlık yatırım sermayesi yarattı – neredeyse herkesin isteyeceği kadar yaklaşık 4 milyon dolar.

Microsoft’un sanal gerçeklik kulaklık seti Oculus Rift, 2,4 milyon dolarlık büyük finansman başarısı elde etti. Dahası, bu sermayenin tamamı 30 gün içinde yükseltildi. Bu yalnızca modern sanal gerçeklikle ilgili tüketici ilgisini göstermekle kalmıyor aynı zamanda çevrimiçi bağış toplama platformlarına katkıda bulunmak isteyen gönüllüleri de açıyor.

4. Kredinizi kullanın.

Olağanüstü krediler kullanan girişimciler, bu hesapları kendi girişimlerini finanse etmek için bile kullanabilirler. Aslında, küçük işletme sahiplerinin yaklaşık% 60’ı, 2008’de yaşanan durgunluk sırasında iflas etmemek için kredi kartlarına güveniyor. Bazı insanlar kişisel hesaplarına güveniyor olsalar da, birçok banka ve kurum, küçük işletme sahipleri veya girişim girişimcileri için özel olarak tasarlanmış kartlar sunar.

5. Yarışmaları ve diğer tanıtım programlarını takip edin

Girişimci zihniyet bugünün iş dünyasında o kadar popüler ki çoğu kendi yarışmalarına ve yeni tanıtım programlarına ev sahipliği yapıyor, yeni girenler giriyor ve en iyi fikirleri kullanıyor. Bu girişimler önemli nakit ödüller kazananlara bir nimet olsalar da, tüm katılımcıların ulaşabileceği artan pozlama miktarı gelecekteki başınızın başarısında da etkili olabilir.

6. Bir başlangıç programına katılın

Bazen inkübatörler veya hızlandırıcılar olarak anılacak olan başlangıç ??programları, ortaya çıkan binler ve girişimcilere, özellikle yeni iş fırsatları için zengin bilgi kaynakları ve erişim kaynakları sağlar. Bu girişimlerin çoğu, oldukça topluma dayalı ve genellikle endüstri odaklıdır; teknoloji, misafirperverlik, sağlık ve daha birçoğu.

7. Bazı payları verin

Belki de, bu listede en az kullanılan seçenek olan bu süreç, işinizin başkalarının girdisi veya katkısı için küçük bir bölümünü sunmanıza izin verir. Onların yardımı, yatırım sermayesinin dışında herhangi bir biçimde olabilir, ancak onların katılımı, diğer başlangıç ??maliyetlerini dengelemek ve elde etmek için daha gerçekçi bir sermaye hedefi sağlayacaktır.

Uzun vadede başarılı olmak için

Başlangıçtaki fonlamaya nereden başlayacağınıza dair bir fikriniz olduğu için artık bu kaynakları iyi kullanmak için zamanı geldi. Birçoğu, bir işe başlamak için ihtiyaç duyulan başlangıç ??sermayesini ararken mükemmel çözümler olabilir, birçok girişimci kariyer hedeflerini takip ederken, operasyonlarını genişletirken rekabet güçlerini korurken kendilerini bu kanala geri döndüğünde bulurlar.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: