Satışlarınızı Arttıracak 5 İpucu


Çoğu kişi, maaş kontrolünüz buna bağlı olmadığı sürece, satışın ne kadar önemli olduğunu fark etmez! Satışdan bahsettiğim her seferinde, “Benim için değil”, “Satış için bir usta olmalısın” ya da “satışı yapamıyorum” – ama bu doğrudan uzak olamaz.

Satış elemanları yalnızca bir şey satanlar değildir.Çocuğunuzu sebzelerini bitirmesi için ikna ettiyseniz son düşünün veya ailenizi hafta sonu için ödünç almanıza izin vermeye ikna edin – inanın veya inanmayın, bir şeyler satıyorsunuz.

Sattıklarınız ne olursa olsun, çoğu insan düşündüğünden daha kolaydır. Aşağıdaki 5 ipucunu aklınızda tutun …

Sattığınız ilk şey kendiniz.

Ürünü veya hizmeti unutun. Eğer satan her kimse sizi sevmezse, sizi dinleyemezler. Ürünü tanıdığınızdan ve kendinizi iyi tanıttığınızdan emin olun. Satın alacağınız bir satış elemanı olun.

Konuştuğundan daha fazla dinle.

Kötü satış görevlileri, ürünlerinin ne kadar şaşırtıcı olduğunu anlayamazlar – bu konuda ve onlarla devam ederler! Ancak iyi satış elemanları müşterilerinin söylediklerini dinler. Müşterilerin ihtiyaçlarına en başından itibaren dikkat ediyorlar ve buna göre hazırlanıyorlar.

Kime satacağını bilin.

50 bin dolarlık bir widget satıyorsanız, widget bütçesi 2 milyon dolar olan birine satmaya çalışmayın. Satış görevlilerinin ortak bir hatası, herkes ve herkes için satmaya çalışmaktadır. Her ne satıyorsan potansiyel müşterinin ihtiyaçlarını yerine getirdiğinden ve onlar için gerçekçi olduğundan emin olun. Bu satışı yapmanız çok olası!

Diğer tarafı motive eden şeyleri anlayın.

İnsanlar neden sattıklarını önemsiyor? Ürününüz veya hizmetiniz bunlara nasıl değer katıyor? Potansiyel müşterinizin, toplantıyı ilk etapta ele almasına ve arzunuza hitap etmesine neden olana dikkat edin.

Basit tutun.

Zekanızı, daha bilgili bir ses çıkarmak istediğiniz için aşırı derecede komplike etmeyin. Gerçek bilginin her şeydeki işareti, ortalama kişiye ne kadar iyi açıklayabileceğinizdir. Saha seviyenizi basit ve 30 saniyeden kısa tutun – asansör tezgahınızı uygulayın!

Başarıyla satışın anahtarı, sattığınız kişiyi düşünmektir. İhtiyaçları ile ilgili yaklaşımınızı yapın ve adım / toplantı sonrasında nasıl hissedeceğinizi düşünün. “Doğal olarak doğmuş bir satış elemanı” diye bir şey yoktur. Benden alın – herkes sizin de dahil olmak üzere satışlarda iyi olabilmek için öğrenebilir!

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: