Sağlıklı İş İlişkilerinin Önemi


Sağlıklı iş ilişkileri, büyük veya küçük, özellikle de hizmet tabanlı işletmelerin başarılı bir işinin temelini oluşturur. Bir işletme sahibi olarak, her müşteriyi, yalnızca sizinle iş yapmaya devam etmeyeceğiniz, ancak sizinle iş yapmak istediğini bilen diğer kişileri davet edecek potansiyel bir ömür boyu müşteri olarak düşünmek istiyorsunuz.

Kurumsal hukuk avukatı Emily T. Brackstone , “Bireyler yaptıkları işi birlikte çalışmaktan zevk alan insanlarla doğal olarak genişletmek istiyorlar ve çoğu durumda birlikte çalışmanın tadını çıkaranlar için başka iş olanakları yaratabilirler” dedi . Baker Donelson’un Memphis ofisi ve firmanın Gelişmekte Olan Şirketler Ekibinin başkan yardımcısı. “Memnun müşterilerden yönlendirmelerden daha iyi bir iş kaynağı yok.”

Ancak, müşteri ile sağlayıcı arasındaki güvenin oluşturulması uzun ve zor bir süreç olabilir ve bazen de en iyi çabanıza rağmen ilişkiler bozulur. Brackstone, sağlıklı iş ilişkileri kurma ve sürdürme konusundaki tavsiyelerini paylaştı ve kötü olanları geride bıraktı.

Tüm ilişkilerde olduğu gibi, güçlü iş ilişkileri kurmada en önemli unsur, güventir.

Brackstone, “Güven oluşturmak, kalite iş ilişkilerini geliştirmede kritik bir faktör” dedi. “İnsanlar, en iyi çıkarları doğrultusunda veya en azından karşı çıkmak için güvenebilecekleri kişilerle iş yapmayı tercih ederler.Bu güvendikten sonra bir ilişkiyi kurmak zor olabilir.”

Göz önüne alınması gereken diğer faktörler ürün memnuniyeti – sunduğunuz ürün veya hizmetin müşterilerinizin beklediği standartları karşıladığından ve açık iletişim sağlanmasından emin olunması, dedi Brackstone. İş ortaklarının veya müşterilerin sizinle kolayca iletişime geçmesini kolaylaştırmak istiyorsunuz. Temas etmek zor olmak, insanlara güveninizi sağlamaktan şüphe uyandırabilir ve sizinle iş yaparken kendilerini daha az güvende hissettirir.

İş anlaşmaları sırasında farklı tarafların çıkarları bazen çatışabileceği için uyuşmazlıkların ortaya çıkması çok yaygındır. Bu olduğunda, işleri profesyonel tuttuğunuzdan ve duygusal bağlamdan kaçındığınızdan emin olun. Brackstone, bizzat bizzat sakin, doğrudan iletişim önerir.

Business News Daily’ye “Bir odaya yüz yüze bakmak partileri bir araya getirmek havayı temizlemek için genellikle uzun bir yol olabilir” dedi. “İnsanlar sıklıkla e-postayla, hatta telefonla kötü davranıyorlar, ancak aniden masadaki kişinin yanında otururken aniden daha da mantıklı hale geliyorlar. Ancak kimin kötü enerjili birisine ya da egemen bir kişilik yanlış tonu ayarlayabilir. ”

Anlaşmazlıkların çözümüne ilişkin daha fazla ipucu için, bu İş Dünyası Haber Günlük rehberini ziyaret edin .

Brackstone, bir iş ilişkisinin işe yaramadığı açıkça görüldüğü takdirde, ilişkili kişiler ve şirketler, daha fazla zarar vermeden ilişkiyi dağıtmaya çalışmalıdırlar dedi.

“Onlar çalışmıyor yönleri açıklaması üzerine konu başlığını ele alır ve taraflar ilişkiden kendilerini ayıklamak için makul bir ders önermek gerekir,” diye ekledi.

Şirketinizin itibarının uğruna, uygun bir uzlaşmaya varmadan kötü müşteri ilişkilerinden kurtulmayın. Bu sorunların nasıl düzgün bir şekilde çözüleceğini bilmek, memnuniyetsiz bir müşteri ile bir PR kabus arasındaki fark olabilir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: