Pazarlama Stratejinizi Artırmanın Yolu


Yılın zamanından bağımsız olarak, işletmenizin pazarlanması 7/24 bir süreç haline gelmelidir. Bununla birlikte, işiniz için açıklayıcı videolar kullanma gibi eğilimleri ve ortaya çıkan kanalları anlamak da önemlidir . Video yükselişte olduğundan, gelişmekte olan bir pazarlama kanalı olarak nitelendirilebilir.

1. Niche’inizde Uzman İçeriği Sunun

Kendinizi konu uzmanı olarak ayırmak için, endüstrinizde uzman bir içerik sunmak zorunludur. Sıklık önemlidir, ancak kalite daha da kritiktir. Değerli içerikler göndermek, hedef kitlenizin okumasını istiyorsanız.

Blogunuzun, nişiniz, ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili her şey için kendi kaynaklarına gitmesini istiyorsunuz. Aslında, içeriğiniz hem heyecan verici hem de bilgilendirici olmalıdır. Gerekirse konuları ve mesajlaşmayı hazırlarken sizin için mesajlar yazmak için birini kiralamanız gerekir.

Ayrıca, bilgilerin zamanında olması da yardımcı olur. Gösterilmek için yılın o döneminde tatille ilgili makaleler üretebilir ve ardından yaz aylarında seyahatle ilgili makaleleri üretebilirsiniz .

2. Açıklayıcı Videolar kullanın

Videolar hızlı, kullanışlı ve kolay görüntülenmeleri nedeniyle popülerlik kazanmaktadır. Açıklayıcı videolar, uzman içeriğinize ek olarak, pazarlama çabalarınız için bir nimet sunuyor. Çoğu zaman, insanlar ürünlerinizin ve hizmetlerinizin çalışma biçimini göstermek ister.

Eğlenceli bir açıklayıcı video bunu birkaç dakika içinde oldukça etkili bir şekilde yapabilirsiniz. Bir başka yararı, videoların paylaşılabilirliği. İnsanlar, sosyal medya profillerinde videolar yayınlamayı seviyorlar.

3. Bir Mobil Pazarlama Stratejisi Oluşturun

Şimdi bir mobil pazarlama stratejisi yaratma ve uygulama zamanı. Düşünün, artık birçok mobil medya platformu ve hizmeti yalnızca mobil cihazlarda kullanılabiliyor. Artı, Amerikalıların yaklaşık yüzde 95’i bir mobil cihaza sahip.

4. Yarışmalar

Holding yarışmaları, erişiminizi genişlettikçe pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır. Müşteriler ve potansiyel müşteriler, ücretsiz olarak bir şeyler bulma fırsatını severler.

Ve, sözcüğü yayacaklarından emin olabilirsiniz – özellikle de onları yarışmanıza daha fazla girdiğinde. İnsanlar arkadaşlarına ve ailenize, reklamlara güvendiklerinden daha fazla güventiklerinden ağızdan ağza giden güç, marka bilinirliği için harikalar yaratabilir.

5. E-posta Pazarlama

E-posta pazarlaması, mesajınızı doğru alıcılara iletmek için hâlâ güçlü bir kanaldır. Ve e-posta bir mobil cihaz veya bir masaüstü üzerinden açılabilir; bu nedenle de mobil stratejinize dahil edilebilir.

E-posta pazarlaması, uzman blog’unuza trafik çekmek için yardımcı olur ve ayrıca, müşterileriniz ve potansiyel müşterilerinizle tutarlı bir şekilde iletişim kurmanıza yardımcı olur.

Sonuç olarak, uzmanlığınızı oluştururken ürünlerinizi ve hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz . Ayrıca, yarışmanızı duyurmak ve haber bültenleri göndermek için e-posta pazarlamacılığı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, pazarınız için değerli bir içerik oluşturmayı unutmayın.


Like it? Share with your friends!

2491

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: