Alakalı İçerik Nasıl Oluşturulur


Oluşturduğunuz içeriği sürekli yenileyerek alakalı kalın.

Her tür kaynaktan çok miktarda içerik üretilen kullanıcıların, iyi şeyler elde etmek için ellerinden gelen tüm zorluklarla karşılaştıkları – bir sorunla onlara yardımcı olan içeriğin , bir kesme listesi ile hayatı kolaylaştırdığı ya da sadece pozitif, motive edici bir güçle eğlenir. Daha da zor olan şey insanların istediği içeriği yapmaktır.

Kitlenizin ne aradığını ve hatta üretilecek içeriğin türünü daha ayrıntılı tanımlayan kişileri yaratma konusundaki düşünceleri hakkında bir fikriniz olsa da, alakalı içerik üretmek için yapabileceğiniz çok şey var. Birden fazla işletmede benim için çok başarılı olan kitlenizin dikkatini çekmek için içerik pazarlama girişimlerinizi, mesajlarınızı ve stilinizi artırabileceğiniz bazı yollar şunlardır:

Verilerle Derin Gidin

Genellemeler, ilgili içerik için yapmazlar. İstatistik ve araştırma çeşitli rapor ve araştırmalardan yapılır. Bir makaleyi okudum ve sadece fikirler var ama bu düşünceleri veya daha derin kavrayışlarla bağlantılı bir şeyi destekleyecek hiçbir şey yoksa hemen bunun “kabadayılık” olduğunu düşünüyorum ve reddettim. Bununla birlikte, çeşitli demografik bilgiler hakkında niceliksel kanıt olduğunda, okuyucuların ilgilerini artırmak için inandırıcı olduklarını ve ilgilendirdiği daha çok şey var.

İçeriğinizi bir araya getirirken fazladan araştırma yapmak için zaman ayırın. İster bir akademik çalışma veya bir sanayi kuruluşu tarafından derlenen bir rapor olsun, paylaşılacak spesifik bulguları arayın. Bu sadece ilginç değil, aynı zamanda bu konudaki uzman olarak düşünce liderlik pozisyonunuzu ilerletmek için de kullanılabilir.

Para ya da binlerce doların üzerinde maliyeti olan bu araştırma raporlarından bazılarını satın almanız gerekmese de, bir Google araması ya da bir Google arama aracıyla ya da bir araştırmayla bulabileceğiniz analistler, büyük veri şirketleri ve akademik dergiler tarafından yayınlanan çok sayıda sanayi raporu var. Google Akademik’i kullanma. Tüm bu daha derin verileri de bağlayın ve uygun bir şekilde belirtin.

Gerçek Hayat Etkinlikleri Dahil Et

Hikayeler genellikle oluşur ve kitlenizin aradıkları şey değildir. Aynı şeyleri yapmış, ancak bir şekilde sorunlarını çözmenin bir yolunu bulmuş olan onlar gibi insanlar hakkında bilgi almak istiyorlar.

Bunu başarmak için, müşterilerimize düzenli olarak yanıtlarından bir vaka çalışması oluşturabileceğimiz bir röportaja katılmaya istekli olup olmadıklarını sorun. İçerik, her bir müşterinin hikayesini paylaşmakta ve karşılaştıkları zorlukları ve ulaşmak istediklerini içermektedir. Hizmetimizde satış kopyalarını yapmadan, yazılımımızla birlikte kullandıkları belirli ipuçlarına odaklanarak çözülme biçimini ve neler başarabildiklerini ekledik.

Gerçek hayat içeriği yazılı olarak kullanılabilir, ancak videoların izleyicilerimiz için daha iyi olmasını sağladık (tabii ki müşteriler çekilmek zorunda kalacaklar). Bu içeriğin, geliştirdiğimiz en alakalı ve çekici bazılarından olduğu kanıtlanmıştır.

Soruları cevaplamak

Yardım masanızdan veya sosyal medyadan aldığınız yaygın soruları kullanmak, alakalı içerik oluşturmak için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. Aslında, daha sonra bulduğumuz soruların etrafında yazılmış olan makale ve blog yazı başlıklarını beyin fırtınası yapmak için bu kanalları sık sık ararız.

Büyük ihtimalle bu soruları soran veya benzer sorularınız olan o izleyici üyeleriyle anında iletişime geçmekle kalmaz, aynı zamanda kendinize dikkatle dinlediğinizi fark ettiklerinde ilişkinizi derinleştirirsiniz.

Eğilimlere Dikkat Edin

Kitlenizi tercih ettiğini keşfettiğiniz eğilimsel konular hakkında yazmak için heyecanlı bir okuyucu olmalısınız. Bu, arama motorlarında anahtar kelime arama yapmanın yanı sıra Reddit ve Quora gibi sitelerde yapılan görüşmelerin üstünde kalıyor olmanız anlamına geliyor. Diğer medya platformları, belirli bir konuyla ilgili en çok okunan makaleleri listeleyen BuzzSumo gibi yerler de dahil olmak üzere içerik takviminizi doldurmak için temel olarak kullanabileceğiniz, sayfalarındaki popüler konuları listeler.

Sosyal medya takipçilerinizin beğendiği, yorum yaptığı ve izlediği alanlar, alakalı içerik geliştirme stratejinizi şekillendirmek için sürekli olarak keşfedilecek alanlardır. Sadece kitlenizin en çok duymak istediği şeyi araştırıyorsunuzdur. Orada yapay zekayı kullanan, sizin için özellikle de göz önüne almanız gereken çok sayıda platform var, çünkü orada çok fazla içerik var ve müşteri tabanınız, her takipçinin sınırları içinde kalabilmeniz için çok büyük olabilir kaynaklar.

İçeriği Farklı Yollarla Paketle

Alaka, içerik konusunun ötesine de geçer. Ayrıca, nasıl ve nerede teslim edileceğine dikkat etmeniz gerekir. Bu, içeriği çeşitli enformatomik yöntemlerle, yani enformasyon, video, ekran görüntüleri ve hatta podcast’lerle paketlemek demektir. İçeriği daha yakışıklı, interaktif bir şekilde paylaşmak için canlı akış ve sosyal medya video formatlarından yararlanın.

Farklı içerik yayınlama platformlarını incelemeden önce başkalarının bunları nasıl kullandığı, ne tür bir yanıt alındığı ve hangilerinin en ilgi çekici olduğunu inceleyin. Ayrıca, farklı demografik grupların alakalı bir içerik yayınlama yöntemi olarak ne gördüğünü görmek için hedef kitlenizi araştırmak isteyeceksiniz. Oradan, olası en iyi izlenimi yaratma ihtimaliniz var.

Değişikliği sürdürmek

Alakalı kalmanın en iyi yolu genel stiliniz ve odaklanma alanınız arasında tutarlı olmak, ancak oluşturduğunuz içeriği değiştirmeye ve yeniden icat etmeye devam etmektir. Bunun nedeni, kitlenizin en alakalı içeriği en yeni ve en benzersiz içeriğe bulmasıdır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: