Müşterilerle Bağlantı Kurmanın Etkili Yolu


Müşterileri takip etmek, herhangi bir şirket için en önemli öncelik olmalıdır. Sonuçta, müşterileriniz işinizi yönlendiriyor; markanızla nasıl etkileşime girdiğine dikkat etmeniz mantıklı olur.

The Honest Company’nin kurucusu ve CEO’su Jessica Alba,  markaların bağlı kalarak ve müşterilerini dinleyerek çok şey öğrenebileceğine inanıyor.

Alba  , Ticari Platinum Kart Üyeleri için American Express OPEN  Başarı Maketleri Zirvesi’nde “Bence markaların, özellikle tüketici merkezli markaların birbirine bağlı kalmaları önemlidir” dedi  . “Müşteriler davranışlarından ve sana nasıl alışveriş yaptıklarından çok bahsediyorlar.”

Ancak, müşteri verilerinin ve geri bildirimlerin toplanması yeterli değildir. Sunrise Banks CEO’su David Reiling, müşterileri ile olumlu ilişkiler kurmanın başarısı için kritik önem taşıdığını söyledi .

“Anahtar, Facebook’taki ya da yerel kahvede olsun müşterilerinin bulunduğu yerde buluşmaktır” dedi. “Sonuçta, hepsi güvenilen bir ilişki geliştirmekle ilgili.”

İşte müşterilerinizle bağlantı kurmanın ve onları grubunuza sadık kılacak kalıcı ilişkiler kurmanın dört etkili yolu.

Michigan’daki Money Mailer franchise’in sahibi ve operatörü Peelu Shivaraju, müşterilere daha kişisel olmak, onlarla olan bağını yaratıyor ve güçlendiriyor “dedi. Müşterilerine işlerinden ötürü teşekkür ederken, çoğunlukla kendisinin ve ailesinin bir fotoğrafını zarf içine ekler.

Shivaraju, satış sırasında saldırgan olmaktan çok, istişarelere ve konuşmaya daha çok yardımcı olmaya çalışarak müşterilerin niyetlerini anladığını belirtti.

“Kimse bir satış elemanından hoşlanmaz” dedi. “Ürününüz hakkında konuşmayın, içeri girip işleriyle ilgili sorular sorun”.

Teknolojiyi ana iletişim kaynağı olarak kullanırken yanlış iletişimleri yaşamak yaygın bir durumdur. E-postalar ve telefon görüşmeleri uygundur, ancak hiçbir şey yüz yüze temasa geçmez.

Müşterilerinizi bizzat telefonda ya da bir ekrandan daha iyi anlarsınız. Shivaraju, kendisini tanıtmak ve onlarla profesyonel ve kişisel bir ilişki kurmak için müşterilere düşüş yapmak için bir nokta oluşturuyor.

Müşterilerimi tanımak, işletmelerinin neyle alakalı olduğunu görmek hoşuma gidiyor” dedi. “İşleriyle ilgili çok araştırma yapıyorum ve gerçekten ilgi göstermek için onlara çok soru sormak istiyorum, elimden gelen her şeyi öğrenmek istiyorum, böylece işlerine en iyi nasıl yardımcı olacağını biliyorum” dedi.

Bir müşteri hakkında bizzat kendileriyle konuşarak öğrenmek daha kolaydır. Bununla birlikte, bazı insanlar uzaktan sizinle daha rahat konuşurlar. Shivaraju, müşterilerinize tercih ettikleri iletişim metodunun ne olduğunu sormayı ve bununla bağlantı kurmayı tavsiye etti.

“İnsan bağlantıları kişisel hayatınızda ve işinizde her şeydir” diyor Dr. Dr. Kathryn Smerling , Dr. O, göz temasının kurulması ve sürdürülmesi, sıkı bir el sıkışıvar sunum ve gülümseyiş önerdi.

Müşterileriniz mutlu olursa, işletmeniz gelişmeye devam edecektir. Shivaraju, özellikle müşterilere daha az önem vermek ve müşteri hizmetlerini tehlikeye atmak demek olursa, hızlı büyümeye kapılmamak istediğini söyledi.

“İşletme sahipleri her zaman meşgul olduklarını anlıyorum, bu yüzden daima zamanlamaları etrafında çalışmaya çalışıyorum” dedi. “Yeni müşterilere ilk posta gönderdikten sonra bir takip ziyareti yapılırken, nasıl gittiğini görmek için bir kaç ay içinde başka bir ziyaret gerçekleştirilirler. Müşteriler bana makul bir zaman kazandırdıkça, her zaman kendimi hazırlarım seçtikleri bir zaman ve yerde bulunabilir Müşterilerim her zaman önce gelir. ”

Destekleyici arkadaşlarınız ve ailenizle yaptığınız gibi, müşterilerinizin önemini fark ettiğinizi bildiğinizden emin olun. Shivaraju, iki önemli halk grubuna takdirini gösterdiğini belirtti:

Shivaraju, “İlk iş müşterilerime, para ödüyorlar; bu yüzden işlerim için elimden gelen en iyi reklamı yaratmak ve onlara yüksek kaliteli yeni potansiyel müşteriler getirmek benim sorumluluğum” dedi.

“İkincisi, tüketim ürünümün tüketicileri için; zarflarımın kalitesinin yüksek olduğu içeriğe sahip olmam gerekiyor; iş yerleri benim ve ailemin rahatlıkla açabileceği ve kullanabileceği işlerle dolu.”

Shivaraju tüketicilerine zarf gönderirken, yerel malları ve hizmetleri satın aldığı için teşekkür etti. Ayrıca şükran göstermek için tatil kartları ve indirimler göndermenizi önerdi.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: