Mark Zuckerberg Hakkında Bilinmeyenler


mark zuckerberg

Mark Zuckerberg , dünyadaki en tanınmış CEOS’lardan biridir ve 32 yaşında elde ettiği şey oldukça şaşırtıcıdır.

Her ay bir milyardan fazla kullanıcı Facebook’a akın ediyor ve Chan Zuckerberg Girişimi aracılığıyla milyarlarca dolarını tıbbi araştırmalara bağışlamış olsa da, hala herkes gibi tuhaf tuhaflıklar içeren bir insanın olduğunu hatırlamak önemlidir. Facebook kurucusu ile ilgili beklenmedik gerçekler için okumaya devam edin.

1. Neredeyse Microsoft için çalıştı. 
Lisede kıdemli olduğu zaman, Synapse Media Player adlı bir uygulamayı birlikte kurdu. MP3 çalar, kullanıcının favori şarkılarını takip etti ve tercihlerine dayalı olarak çalma listeleri hazırladı; esasen erken bir Spotify veya Pandora.

Microsoft şirketi ve kurucularını satın almaya çalıştı ancak Seattle teknoloji devi Zuckerberg ve ortak yapımcı Adam D’Angelo – Quora’yı bulmaya devam eden – yerine teknoloji için bir patent aldı ve üniversiteye gitti .

2. Ortaokulda icat yapıyormuş. 
Zuckerberg 12 yaşındayken, yarattığı hastalar geldiğinde onun diş hekimi baba bilebilirdim o ZuckNet denilen bir anlık mesajlaşma programı.

3. Beklenmedik pop kültür zevklerine sahiptir. 
En sevdiği kitaplarından biri The Aeneid ve en sevdiği TV şovlarından bir tanesi The Facebook, The Social Network’ün yaratılışına dayanan filmi yazan Aaron Sorkin tarafından yaratılmış The West Wing .

Öğrenebilirsiniz? Tutumlu olduğu için biliniyor. 2010’da The New Yorker ile yaptığı röportajda ,
günümüzde Morgan Freeman’ın sesi ile AI uşakından desteklenen ve güzelce döşenmiş bir ev bulunmasına rağmen , tüm dairelerini Craigslist’de bulduğunu söyledi.

5. Görüşleri Facebook’un renk şemasının arkasındaki nedendir. 
Facebook logosu mavi renkte çünkü Zuckerberg kırmızı-yeşil renk körlüğüne sahip .

6. Her zaman üst düzey bir şifreleyici değildi. 
O ilk öğrenen kod bir gelen Aptallar için C ++ kitabında.

7. Çok dilli. Latince
gibi her zaman eski dillerle ilgileniyordu ve Mandarin dilini konuşabiliyor .

8. Facebook’u satmak için pek çok teklifi reddetti. 
Birçok büyük isim şirketi satmak isteyip istemediğini görmek istiyor – NewsCorp, MySpace, Viacom, Yahoo, NBC, Microsoft (tekrar) ve Google şapkalarını sıktı ama Zuckerberg firma yaptı.

9. O’nun ve eşinin ilk toplantısı biraz uğursuzdu. 
Zuckerberg ve eşi Dr. Priscilla Chan şimdi ana-babalar ve büyük hayırseverlerken, Harvard’daki bir kardeşlik partisinde banyo için ilk kez bir araya geldiler.

10. Steve Jobs’tan hayran biri. 
Geç kalmış Apple kurucusunun cesur liderlik tarzı, ilk kartvizitlerini yazdığı mesaja ilham verdi : “Ben CEO’um”

12. Kendine gülebilir. 
Zuckerberg biraz garip olduğu için biliniyor, ancak Andy Samberg’in Saturday Night Live’dakitaklitçiliği hakkında minnettar bir yazı yazdı .

13. O bir fitness tutkunu. 
2016 yılı için Zuckerberg , yıl boyunca 365 mil uzunluğunda bir hedef belirledi . Amacını yaz boyunca yarı yarıya bir araya geldi.

14. Albert Einstein ve Pablo Picasso’ya bakar. Einstein’ın “Bazı şeyleri olabildiğince basit yapın, ancak daha basit olmamalıdır” sözü var ve Picasso’nun “Tüm çocuklar sanatçılar. Sorun, büyüdükten sonra nasıl bir sanatçı kalacağın. “

15. Köpeği ünlü
birisidir Beast, Zuckerberg’in Macar çoban köpeği, kendi Facebook fan sayfasında 2 milyondan fazla sevmeye sahiptir. Kızının da hayranı olduğu – Max’in ilk sözcüğünün köpek olduğunu ilan etti .

16. Bir düzine kişi onun Facebook sayfasını yönetmesini sağladı. 
Zuckerberg bildirildi , yorumları takip onun mesajları yazmak ve onun sayfaya geldiğini fotoğraf çekmek için onun Facebook hesabı eğilimindedir 12 kişilik bir ekibi vardır.

17. Gizliliğini korumaktadır. Zuckerberg, gizliliğini korumak için önemli ve dava açan bazı hareketler yapmıştır. 
2014 yılında Hawaii’de 100 milyon dolarlık arazi toprağı satın almıştı ve geçtiğimiz günlerde , mülkiyetin parçalarını kendi nesilleriyle kuşak ilişkileri içinde dava etmemeye karar verildi. Ayrıca evinde ve çevresinde dört evin yıkılmaya çalışıldığı Calif, Palo Alto’da.

18. Vin Diesel’li arkadaşlar. 
Bir In mülakat ile  New York Times , aksiyon yıldızı olası ikilinin ilişkisi nasıl bir şey olduğunu paylaştı. “Yaklaşık iki yıl önce Facebook’ta takılıyorduk ve Fast 7 hakkında heyecanlandım  ,” En çok görmek istediğim filmin Xander Cage’in dönüşü olduğunu biliyorsun “dedi. Mark ve ben birlikte olursak ve oynadığım bir karakterden bir satır alırsam ve biraz yanlış yaparsam beni düzeltecektir, utanç verici “dedi.

19. Fotoğraflarda olduğundan daha uzun boylu görünüyor.

Sonuçta, Zuckerberg sadece beş ayak ve yedi sekiz inç civarındadır, ancak fotoğraflarda daha uzun boylu görünüyor. Ve görünüşte bazı konumlandırma hileleri var çünkü. 2010 New Yorker profili “O sadece beş ayak sekizde ama uzun boylu görünüyor, çünkü göğsünden dışarı çıkıyor ve sırtı düz, sanki bir ip yaylı duruyor” diye okuyor.

Ve kablolu yazar Graham Starr’a (ve Life Hacker’taki Nick Douglas tarafından test edildi ) göre, Zuckerberg’in ona daha uzun bakmasına yardımcı olan bazı fotoğraf hileleri var. En büyük hilelerinden biri fotoğraf makinesine daha yakın durmak ya da kendisini daha yakına yaslamak gibi kendisini daha yüksek tutuyor.

20. İmzalı tişört bedeli 300-400 $ ‘dır.

Haftanın her günü, Zuckerberg’i gri bir tişört, bir hoodie, bir çift kot ve bazı Nike spor ayakkabıları ile yakalayabilirsiniz. Her gün aynı şeyi giymesinin bir nedeni var. Zuckerberg, 2014 yılındaki Q & A’de basit gardırobuyla ilgili sorulduğunda “Gerçekten hayatımı temizlemek istediğim için bu topluluğa en iyi hizmet etmek dışında herhangi bir konuda olabildiğince az karar vermem gerekir” dedi.

İtalyan tasarımcı Brunello Cucinelli’nin Zuck’ın simgesel gri tişörtüsü, 300-400 $ arasında bir fiyat aralığına ulaştı. Bununla birlikte perakendeci Vresh Clothing , CEO’nun stilini kopyalamak isteyenler için uygun bir kopya yaratmak için gömleğin rengini, malzemesini ve uzunluğunu inceledi.

21. Facebook’ta engellenemez. Ortaya çıktıkça, platformun arkasındaki zihnin ilgisini kaldırabilirsiniz. Görünüşe göre Zuckerberg veya Priscilla Chan’ı engellemek, kullanıcılar için bir seçenek değildir. 
Onları engellemeye kalkışırsanız “şu anda bu profil engellenemiyor” mesajını içeren bir hata mesajı görünecek. Bir Facebook sözcüsü Quartz’a , “Bir profili veya Sayfa’ı engellemeye çalışan insanlar, hata iletisi kısa bir süre içinde birçok kez engellendi. “

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: