Marc Cuban’dan Genç Girişimcilere Tavsiyeler


Her genç girişimci başarılı girişimcilerin önerisine ihtiyaç duyar. Girişimciliğin ve kariyer seçeneklerinin temellerini bilen girişimcilerden Marc Cuban, genç girişimciler için bir ilaç gibi sunuluyor.

Marc Cuban‘ı ünlü NBA takımı Dallas Mavericks’in yıldızı ve ünlü reality şovu Shark Tank’ı Amerika’da tanıyoruz. Marc Cuban temelde girişimciliğin çocukluk çağında öğrenilmesi gerektiğini savunuyor. Çocuklara fırsat verilirse, tecrübelerle gelecekte iş hayatıyla ilgilenileceklerini öğrendiler.
Girişimcilik yeni başlayanlar için zorlu bir sınav olsa da, başarılı isimler için verilen tavsiye başarıya doğru atılmış önemli bir adım olabilir. Marc Cuban‘dan 3 önemli öneriniz:

1. Hemen başarılı olmak için çalışın.

hemen işe koyulun

Üniversitenize başlamadan önce, gelecekte iş hayatınızda sizden beklenen alışkanlıkları kazanmaya başlamalısınız. Marc Cuban, girişimcilik çağının çağın çağında olması gerektiğini ve erken benimseyenlere rekabet avantajı sağlayacağına dikkat çekiyor:

“Çocukların inisiyatif kullanma becerilerini öğrenmeleri gerekmiyor; ancak bu becerileri öğrenmeye çalıştıklarında faydalarını göreceklerdir. Bugün hayal ettiğinizden daha fazla çocuk aslında iş yapmak istiyor ve bu konuda onlara rehberlik edecek birilerini arıyorlar. Başarılı olabilmeniz için üstün niteliklere, paraya veya süper istihbarata ihtiyacınız yok; tek ihtiyacınız olan şey, size düzenli olarak para kazandıracak bir şey yaratmaktır. “

2. Kaybedecek bir şey yok, hatalar yapmaktan korkmayın.

hata yapmaktan korkmayın

Kaybedecek kadar kazançlı olduğunuzun aklınızda bulundurun. Ne yaparsanız yapın, yapın, işiniz ve ürünleriniz asla mükemmel olmayacaktır. Büyük bir şirkette hata yapsa bile, genç bir girişimcinin hata yapması mümkün değildir. Marc Cuban, hatalar ve başarısızlık duygularından korkmamanın ne kadar zor olduğunu bilir. Bununla birlikte, genç girişimciler, yaptıkları hatalar hakkında endişelenmeden yoluna devam etmeleri gerektiğini söylüyorlar.
Marc Cuban, “Çocukların (veya gençlerin) hata yapmadığını düşünüyorum” diyor. Yüz bin doları yok. Küçük bir şirket gibi başlayarak, onlar tasarladığı ürünleri satıyor ya da sattıkları ürünleri yakınlarına ya da komşularına satıyorlar. Yanlış yolda değiller. Sadece pratik yaparlar. ”

3. Mutlaka kendinize koymanız gereken bir hedef olmalı.

Kendinize iş dünyasında bir hedef belirlerseniz, daha mutlu çalışabilir ve hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Küçük hedeflerinize ulaştığınızı gördüğünüzde benlik saygısı artar. İlk etapta hedef belirlemek zor görünse bile, gelecekte ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.
Marc Cuban, “İş dünyasında genç çok sayıda girişimci ile karşılaştım.Şimdi her birime baktığımda işlerinde çok başarılı . Başarının sırrı kendileri için belirlediği hedefler ve işi yapmış gibi görünüyor” dedi. genç ve yetişkin düşünme mekanizmaları arasında önemli farklar var.Yetişkinlerin aksine, gençler öğrenme ve birikim üzerine yoğunlaşıyor, rahat emeklilik değil. “

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: