Liderliği Tanımlamak İçin 4 Yol


Her şirket için kritik liderlik. İşçiler, bakacakları, öğrenip büyümelerini sağlayacak birine ihtiyaç duyarlar.

Her liderin kendi tarzı ve stratejisi vardır. Ayrıca, liderlik tarzları ve yöntemleri dış etkenlerden ve kişisel zorluklardan dolayı değişir.

Liderlik herkese özeldir, ancak terimi tanımlamak için bazı yaygın yollar vardır. “Liderlik Guy” olarak da bilinen Peter Economy, Inc.com makalesinde bugünün en iyi liderliğinin niteliklerini listeledi . Ekonomiye göre liderlik şu şekildedir:

belirleyicilik
farkında olma
odak
sorumluluk
Empati
Güven
iyimserlik
Dürüstlük
İlham

2000’de Harvard Business Review’da yayınlanan araştırma ve Zihin Araçları hakkında bir makale bazı ortak liderlik stillerini listeliyor:

Zorla: Liderler hemen uyum talep ediyor.
Yetkili: Liderler insanları bir vizyona harekete geçirirler.
Duygusallık: Liderler duygusal bağlar ve uyum yaratır.
Demokrat: Liderler katılım yoluyla fikir birliğine varırlar.
Bölümlendirme: Liderler mükemmellik ve kendi kendine yönelim bekliyorlar.
Koçluk: Liderler insanları geleceğe hazırlar.
Liderleri her kuralı takip etmeye odaklanan bürokratik liderlik .
Liderlerin takımlarındaki heyecana ilham vermeleri ve başkalarını ileriye götürmek için harekete geçmeleri için karizmatik liderlik .
Liderleri takımın ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan hizmetli liderlik .
Liderlerin herkesten ve kendinden en iyiyi bekleyerek ilham kaynağı olduğu işlemsel liderlik .
Daha spesifik olarak, liderler, uymak için benzer hedef ve standartları paylaşırlar. İşte iyi liderlerin başarıya ulaşmaları için dört yol:

1. Liderler çevreyi daha iyi tanırlar

Liderler işçilerini emredemezler. Gerçek bir lider, ekibini denetlerken inisiyatif alır ve çalışanlarına verimli ve bağımsız bir şekilde çalışmaya güvenir.

One Click Ventures’ın kurucu ortağı ve CEO’su olan Randy Stocklin, “Liderler oyuncular değil, insanları geliştirmek için bir tutkuya sahip antrenörler” dedi . Liderler, başkaları aracılığıyla nesneler elde etmekten memnuniyet duyuyorlar; liderler, paylaşılan bir vizyon aracılığıyla insana ilham kaynağı oluyor ve insanların kendilerini değerli hissettiği ve yerine getirdiği bir ortam yaratıyor “dedi.

Bir şirket olumlu bir kültüre sahip olduğunda, çalışanlar motive olur ve çalışmalarında emindir. Destekleyici liderler aracılığıyla bir şirket en başarılı buluyor. Premium Franchise Markalarının yönetim kurulu başkanı Richard Kissane’ye göre , liderler takımları ve organizasyonları için ses tonunu ayarlamakla sorumludur.

“Bir lider olarak, hedefler belirlemek, yenilik yapmak, motive etmek ve güvenmek sizin sorumluluğunuzdadır” dedi. “Tutkulu ve merhametli bir lider, bir şirkete enerji verebilir.”

2. Takımlarını ve kendilerini iyi tanıyorlar.

İyi liderler, dahil olan herkes dahil olmak üzere tüm şirketlerinin başarılı olmasını isterler. Her çalışanı anlamak için zaman ayırıyorlar, böylece kişisel hedeflerini şirketin doğrultusunda gerçekleştirmelerine yardımcı oluyorlar.

Mülkiyet restorasyon markası Restorasyon 1’in CEO’su ve kurucusu Andor Kovacs “Bir lider, çevrelerindeki insanları çevrelerine yerleştirerek başarılı bir konuma getiriyor” dedi . “Bu, bir liderin kariyer hedeflerini anlama ve onları motive eden şeyleri bilmek gibi her birinin bireyi derinlemesine anlaması gerektiği için zor bir görevdir.Lider, her kişinin kendi kişisel hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmakla görevli olarak, büyüklük için örgütlenme. ”

BeeHex, Inc. 3D Gıda Matbaasının CMO’sunu kuran Jordan French, işçilerin başarılı olması gereken şeyleri sağlama, işler ters gittiğinde sorumluluk alarak övgü alan araçlar sunma anlamına geliyor .

3. Liderler olumlu tutum sürdürürler.

İşletmeler inişli çıkışlı yüzler. Birinin dizginlemesine ve iyimserlikte ilerlemesine gerek duyulmazsa, şirket muhtemelen başarısız olacak.

Addison Group şirket müdürlüğünün kurucu ortağı ve bölge başkan yardımcısı David Moore, “İyi bir lider, özellikle zorlu durumlarda, duygularını kontrol altında tutabilir” dedi . “Örneğin, belki de en iyi müşterinizi kaybedersiniz ya da üzerinde çalıştığınız bir anlaşma düşer. Ne olursa olsun, liderlerin zorlu zamanlarda bir takıma rehberlik etmeleri, onları teşvik etmeleri ve yol boyunca olumlu davranmaları önemlidir. bir liderin tutumuna bağlı “olduğunu söyledi.

Bu, gurur ayakta durmadan yapılır. Kimse yenilgiyi kabul etmekten hoşlanmazken, bazen kaçınılmazdır. İyi liderler bunu kabul eder.

RedCapeRevolution.com’un kurucusu Darcy Eikenberg’e göre , bir lider yanlış olduğuna karar verecek kadar kendine güvenmeli ve böylece bir hatadan geçebilirler.

Walker Tanıtım Danışmanı sahibi Andrea Walker-Leidy, “Liderlik, bir sorunu görme ve çözüm olma özelliğidir” dedi . “Pek çok kişi sorunlardan bahsetmek ister ya da empati kurabilir, ancak çoğu ya sorunu görmez ya da meydan okumaz ve onun başına geçebilir, bir sorunu gerçekten bir meydan okuma olarak görmek ve ona doğru ilerlemek ister.”

4. Bir sonraki nesil liderleri inşa ederler.

Liderler yalnız başına duramaz ve olmamalıdır. Bir şirketin etkili bir bireye ihtiyacı yoktur. Liderler, kalkıştan daha fazla lider geliştirmeyi düşünmelidirler.

“Büyük liderler, şirket misyonunu yerine getirmek ve her bir çalışana dokunan bir amaç duygusu uyandırmak için güvendikleri diğer büyük liderleri de kiralıyor ve ilham veriyor” diye ekliyor Tom Villante, kurucularından, ödeme yapım şirketinin başkanı ve CEO’su YapStone .

Yazar ” Build Your Dream Network ” (TarcherPerigree, 2017) adlı yazar J. Kelly Hoey’ye göre, bir lider, çalışanlarını, sorumlu kişiden daha fazla olmasa da başarılı olabilmeleri için kuruyor. “Bir lider, ekibini kuran, onları yönlendiren ve onlardan savunan biri” dedi.

Rakip değiller – bir takımın üyesi.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: