Küçük İşletmenin Dikkat Çekmesi Gereken 3 Konu


Reklamcılık için ne kadar harcama yaptığınızı bildiğinizi varsayıyorum. Yalnızca bir aydır iş yapmış olsanız bile hesaplamak kolay bir metriktir.

Çoğu işletme sahibi ve yöneticisinin, ömür boyu değer, stok ciro ve diğer geleneksel işletme ölçümleri gibi bazı satış geçmişlerine sahip olduklarında izleyeceği diğer çok önemli ölçütlervardır . Dahası, günümüzdeki işletmeler için çevrimiçi varlığı çok önemli olduğundan, çok çeşitli web sitesi ve sosyal medya istatistikleri gittikçe önem kazanmıştır.

Bununla birlikte, birçok işletme liderinin göz ardı ettiği şirketlerin uzun vadeli başarısı için kritik ölçütler var ya da yeterince yakından takip edilemiyor. Alt çizgiyi doğrudan etkilemediğine ya da belki ölçmek çok zor olduğuna inanabilirler. Bunlardan üçü:

1. Nakit dönüşüm döngüsü (CCC)

Nakit dönüşümü döngüsü (CCC), günümüz iş dünyasındaki en büyük itici güçlerin ve şok makinelerinin başarısı için önemli bir anahtardır; Amazon göze çarpan çarpıcı bir özelliktir. En baştan, Amazon kurucusu Jeff Bezos şirketin nakit dönüşüm döngüsünü optimize etmek için çalıştı.

CCC temel olarak nakit akışınızı derecelendirir ve hesaplamak nispeten kolaydır:

  1. Ortalama tuttuğunuz envanter gün sayısını alın;
  2. Bu numaraya, müşterilerinizin size ne kadar süreyle ödeme yapması gerektiğini ekleyin;
  3. Son olarak, tedarikçilerinize ödeme yapmak için harcadığınız gün sayısını çıkarın.

Görmek istediğiniz sonucun düşük bir sayı olması gerekir. 2013 yılına gelindiğinde, Amazon’un olumsuz 30.6 günlüğüne bir CCC vardı ve Harvard Business Review’daki Justin Fox’a göre şirketin bu kadar çok yatırım yapabileceği düşünülüyor . Bunun anlamı Amazon, çok büyük nakit para holuna sahiptir; müşterileri, tedarikçilerine ödeme yapmadan önce şirketi ödemektedir.

CCC’nizi tek haneli sayılara çevirmek hedefiniz olmalıdır. Tam zamanında stok sistemi, müşterilerinizden hızlı ödeme ve tedarikçilerinizle olan sıkı koşullar gerektirir.

2. Çalışan memnuniyeti

Çalışan memnuniyeti, KKM’ninkinden biraz daha zor olabilir, ancak daha da önemli olabilir. Satış / pazarlama / büyüme uzmanı Jonathan Furman blogunda , “Mutlu bir çalışanın daha üretken olması zorunludur ki bu da uzun vadede maliyetlerinizi düşürecektir. Örneğin, yenilerini sürekli işe almanız için kaynak harcamaktan kaçınabilirsiniz. Bu sonuçta karınızı yansıtacaktır. Dolayısıyla, çalışanlarınızla etkileşimde bulunmaya devam edin ve onların memnuniyet seviyelerini takip edin. ”

Anketler ve gayri resmi araçlar vasıtasıyla çalışanların memnuniyetini izlemenin yanı sıra, çalışanların cirosunun maliyetlerini de hesaplamanızı öneririm. İşe alma, işe alma ve eğitim, hazır bulunması gereken somut maliyetlerdir. Çalışanlarınızın memnuniyet seviyeleri yükseldiğinde, ciro maliyetlerinizin düştüğünü görmelisiniz.

Ayrıca, çalışan memnuniyetiyle ilişkili veya memnuniyetsizlikle ilişkili başka bir metrikin de ölçülmesi daha zor olduğunu belirtmeliyim. Memnuniyetsiz çalışanlar, müşterilerle bir fiyat ödemenize neden olur. Bunun nedeni, satış kaybı, satışların yavaşlaması ve bazı durumlarda müşterilerin kaybedilmesidir.

Bana Southwest havayolları kurucusu Herb Kelleher’in iş okulları hakkında öğrencilerini hangisinin önce gelmesini istediğini paylaştığı bir hikayeyi hatırlatıyor : hissedarlar, müşteriler veya çalışanlar? Kelleher’in yanıtı: “Çalışanlar önce gelir. Ve eğer çalışanlarına doğru davranırsan, tahmin et ne? Müşterileriniz geri geliyor ve bu sizin hissedarlarınızı mutlu ediyor. Çalışanlarla başlayın ve gerisi bundan sonrasını takip edin. ”

3. Siber güvenlik eğitimi

Çok uzun yıllar önce değil, siber güvenlik eğitimi liste yapmamıştı. Fakat bugün, büyük ya da küçük her işin siber saldırılara maruz kaldığı üzücü bir gerçektir.

In Nationwide 2017 İşletme Sahipleri Tutumları ve Kullanım Çalışması , sigortacı iş sahiplerinin% 45’i, hatta saldırıya maruz vardı bilmeden bir siber saldırının kurbanı olduğu ortaya kondu. İşte durum: Başlangıçta sahiplerin sadece% 13’ü siber saldırı mağduru olduklarını söyledi, ancak bir kez çeşitli saldırıların bir listesi verildiyse, bu sayı% 58’e çıktı. Bu,% 45’lik “siber saldırı farkındalık açığı” anlamına gelmektedir.

Siber saldırılarla ilişkili aşırı yüksek maliyetler olabilir – bunların bazıları doğrudan, diğerleri dolaylı. Örneğin, bir fidye saldırısı ile siber suçluları ödemek zorunda kalırsanız, maliyetin ne olduğunu hemen biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, ağ sistemlerini onarmak için işletme ve geliştirici maliyetlerinde bir azalmaya neden olan bir veri ihlaliniz varsa, tam maliyeti idare etmek zordur.

Siber güvenliğinizi iyileştirmek için yapabileceğiniz çeşitli adımlar vardır, ancak çalışanların eğitimi çabalarının temel taşı olmalıdır. Devam etmekte olan eğitimle birlikte iyi bir siber güvenlik eğitimi almanız gerekir. Kötü adamlar saldırılarında daima daha karmaşıklaşıyorlar, bu yüzden “once-and-done” eğitim durumundan uzaktır.

Başka iyi fikir, ekibinizi test etmek ve izlemektir. Her iki Var ücretli ve ücretsiz sistemler rastgele bilgi ve uyanıklığını sınamak için ekip “phishing” e-postalara üyelerini gönderir. Bu, eğitiminizin gücünü değerlendirmek ve çalışanlarınızı tehdide karşı uyarmak için mükemmel bir yoldur.

Bu masrafları izleme konusunda profesyonel olursanız ve bu bilgiyi akıllıca yatırım yapmak için kullanırsanız, günümüzün hızla gelişen ticari ortamında başarılı olma yeteneğiniz önemli ölçüde artacaktır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: