Kendinize inanırsanız ne yapabilirsiniz?


Kendinize inanırsanız ne yapabilirsiniz?

Her şey kendinize inanmakla başlar. Kendi kişisel gelişimine önem verenler bu inancını sürdürmektedir. Eğer kendine inanmazsa, daima kaybediyor.

Olağanüstü yaratımımız ve karmaşık bir yapıya sahip olmamıza rağmen normal bir hayat yaşıyoruz. Bunun nedeni, kendimizi en fazla keşfedemeyiz. Sorunlarımızın bir parçası kaçmayı ve onlarla yüzleşmeyi ve kendimizi bulmayı başardık mı?

Başarı ve başarısızlık hem içeriden gelir. Kendinize inanmaya başladığınızda olumlu sonuçlar katlanarak artar. Sadece bir işi başarılı olmak için değil, mutlu yaşamak için!

1. Kendinizi daha az yargılayın

kendinizi daha az yargılayın

İnancımıza dayanarak inancımız kendimize aittir. Kendine güvenen, eminim. Kendine güvenen bir kişi kendini daha az yargılar. Negatif enerji kişiye hiçbir şey kazandırmaz. Başkalarını yargılayan insanlar, özne kendileri olduğunda hiçbir şey yapmazlar. Eğer enerjinizi kendi kararlarınıza odaklıyorsanız, başkalarına odaklanmayı bırakın.

2. Daha fazlasını yapabilirsiniz

daha fazlasını yapabilirsin

İmkansız olduğunu düşündüğünüz bir işe başlamak imkansız olmadığına inanmakla başlar. Kendinden tutuşan bir kişiyseniz, hiçbir şeyin sizi durdurmayacağına otomatik olarak inanıyor olacaksınız. İstediğiniz şeyi yapabilmeniz genellikle zaman meselesidir. Herkes için zaman aynıdır. Kendinize inanıyorsanız, zaman gibi bir şey geçemez. Bu nedenle kendinizi zihinsel ve fiziksel olarak yatırım yapın.

3. Başkalarının İnançlarını Kazanın

başkalarının inançlarını kazan

Kendimize daha fazla inandığımızda, çevremizdeki insanlara inanırız ve diğerlerine daha fazla inandığımızda, hayatlarımızı şekillendiririz. Ama burada yine kendimiziz. Biz en güçlü yüzük. Eğer kendimize inanmazsak, başkaları bize inanmaz ve biz asla inanmayan biriyle iş bulamazsınız. Başkalarının inançlarını kazanmak insana ilham verir. Bir iş arıyorsanız ya da desteğe ihtiyacınız varsa bu nokta çok önemlidir.

4. Eleştirilere Objektif Olun

elestirilere objektif olun

Kimse yaptığı iş hakkında olumsuz eleştiri duymak istemiyor. Hoşgörü sınırımız kötüleştikçe daha iyi sonuç vermeye çalışıyoruz. Bu bizim üretimimiz değil. Başarılı insanlar, diğer insanlardan geribildirim alabilir ve daha iyi olabilmek için geri dönüşleri kullanabilir. Kişinin kendine güvencesi, daha güçlü bir duygusal taban oluşturur. Artık nesnel olarak tüm olumlu ve olumsuz eleştirmenlere yaklaşıyorsunuz.

5. Sorunlarla Baş Edebilirsiniz

sorunlarla baş edebilirsin

İnancımız beynimizi yönetir, buna inanıyoruz. Eğer bir korkağın olduğunu düşünüyorsan, korkmuşsundur. Sorunlarla baş edebilmek için kendinize inancınız olmalı. Herkes zor zamanlar geçirir, ancak bazı insanlar kişisel becerilerini ve yeteneklerini devam ettirmek için güveniyorlar. Kendinize gerçekten inanıyorsanız, yolunuza gelen tüm engellemelerin öğretici olduğunu biliyorsunuzdur.

6. Hedeflerine Ulaşırsın

hedeflerine ulaşabilirsin

Kendinize olan inanç, pozitif bir enerji yaratır. Enerji de enerjiyi çekiyor. Doğa böyle işliyor. Hedeflerinize doğru hareket ederseniz, size doğru ilerleyecektir. En iyisini kendi arzularınızla hedeflemek aynı şeydir. Hedefleriniz ne kadar büyük olursa, bir şeyi başarmanın o kadar çok nedeni olur. Hedeflerinizi küçültmeyin. Onları kolaylaştırmanın yollarını ara.

7. Daha Disiplinli Olursun

daha disiplinli olursun

Sonunda, kendinize olan inanç daha iyi alışkanlıklara yol açar. Kendinize inanıyorsanız hayal kırıklığına uğramak istemezsiniz. Muazzam bir enerji var, ciddi sorumluluklar. Yaşlılara göre artık daha disiplinlisiniz, dış etkenlerin birdenbire ortaya çıkmasını beklemiyorsunuz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: