Kendi İş Stilinizi Bulun


Finansta bir stil bulmak, değişikliklere nasıl tepki verdiğinizi ve yeni durumlara nasıl yaklaştığınızı tanımlayacaktır. Hisse senedi ticaretinde olduğu kadar iş dünyasında da önemlidir. Bir iş stili geliştirmek ve bir hisse senedi ticareti sistemi geliştirmek son derece benzer arayışlardır.

Ama yapmak kolay olduğunu düşünmeyeceğim. Zaman alacak ve bunun üzerinde çalışmaya istekli olmanız gerekiyor. İşte kendi iş tarzınızı bulmanın dört yolu var.

1. Beklentilerinizden kurtulun.

Çalışacak bir şeyi zorlayamazsın. Bir iş stili bulma konusunda esnek olmanız gerekiyor. Yeni bir stile başlamadan önce sahip olduğunuz beklentileri bırakarak başlayın.

Yeni bir stil denemeden önce, beklentileri olmadan ona girmeye istekli olmalısınız. Ne bulacağını asla bilemezsin.

2. Hareketlerinizi takip edin.

Bazı şeyler işe yarayacak ve bazı şeyler işe yaramayacak. Her zaman Tim Sykes Millionaire Challenge’daki öğrencilerime yaptıklarının kayıtlarını tutmaları gerektiğini söylerim . Bu kayıtları olabildiğince ayrıntılı tutun, çünkü deneme yanılma denemeleri sizi çevrelerden hızla çıkarabilir.

Aynı şeyi bir çok kez denemenin tuzağına düşmeyin (başlangıçta yaptığım gibi), sonuçları asla izlemediğinizden. İş dünyasında denediğim çeşitli stil ve sistemlerin notlarıyla birlikte büyük e-tablolar saklıyorum. İş hataları masraflı olabilir, bu nedenle bunlardan kaçınmak için mümkün olan her şeyi yapmanız gerekir.

3. Başkalarının yaptıklarına bakın.

Birinin gerçekten eşsiz bir şeyler yaptığına inanmamayı reddediyorum. Birinin iş dünyasında bir atılım yapmasıyla birlikte, aynı şeyleri çoğaltan yüz kişi var. Ve bu güçlü bir araç olabilir. Başkalarının neler yaptığını düşünün ve bir şeyler öğrenip öğrenemeyeceğinizi görün.

Bu yüzden size yardım etmek için bir rehber bulmayı da savunuyorum. Size yardımcı olabilirler ve iş dünyasındaki gelişmiş deneyimlerinden yararlanırsınız.

Yine, başkalarından aldığınız şeyleri takip edin, böylece bir şeylerin işe yarayıp yaramadığını bilirsiniz.

4. Ne yaptığınızı kesinleştirin.

Nadiren ilk işte işte hiçbir şey olmaz. Bununla birlikte, ilk denemeleriniz size daha sonra ne yapmanız gerektiğine ilişkin iyi bir kriter verecektir .

Çalışıyor olsanız bile sahip olduğunuz şeyten asla memnun olmamalısınız. Her zaman iş tarzınızı geliştirmeye çalışın. Bunun en önemli şey olduğuna inanıyorum, çünkü zamanla değişen koşullara nasıl adapte edileceğini de öğretiyor.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: