İşinizin Daha Profesyonel Olmasını Sağlayan İpuçları


Ne işe alırsanız edin, yeni bir iş, itibar kazanmak ve pazarın kendi dilimini parçalamak için yokuş yukarı bir mücadele ile karşı karşıya kalır. Dünyadaki tüm beceri, bilgi, özveri ve insan yeteneklerine sahip olabilirsiniz, ancak gerçek şu ki müşteriler belirli bir şüphe derecesine sahip yeni bir katılımcı gözlemeye devam edecektir.

İnsanları, kurulu rakiplerinden daha iyi veya daha iyi olduğunuz ve bugün burada olmayacak ve yarın gitmeyeceğiniz konusunda ikna etmek, bazen iş stratejisi kadar psikoloji örneğidir. Sizinki evde çalışan küçük bir işletme olsa bile, profesyonel bir imaj projeksiyonu başarı için hayati önem taşır.

Ayrı bir işletme adresi var

İş adresiniz konut caddesinde veya apartman bloğunda açık bir şekilde bulunuyorsa hemen dezavantaja sahipsiniz demektir. Regus gibi şirketler , toplantılar için kullanabileceğiniz sanal ofis alanı sunar ve daha da iyisi, genellikle ticaret bölgesinin prestijli bir bölümünde bulunan bir posta adresi sağlar. Böylece ya posta toplayabilir ya da iletilmesini ayarlayabilirsiniz.

Bölüme bak

Haksız olabilir, ancak insanlar görünüşe göre karar verir. Kot pantolonunda ve tişörtte çalışmak, kimsenin yanında olmadığında veya iyi tanıdığınız birini bulursanız iyi olur. Ancak yeni müşteriler için bir iş elbisesi giymeye devam ediyor. İnsanların giydiklerinden daha acımasız bir şekilde yargılanmasının tek şey sürdüğünüz şeydir. Şu anda yeni bir otomobil satın almak için harcayabileceğiniz paralara sahip olamazsınız, ancak Vantage Leasing sizi sizi müşterinin arabasına çektiğiniz an görmenizi sağlayacak yepyeni bir aracın arkasına koymanız için son derece rekabetçi fırsatlar sunuyor park.

Başlık hakkında endişelenmeyin

Eğer yeni başlayacak işiniz siz ve sizden oluşuyorsa, kendiniz ve siz, kartvizitlerinizde ve e-posta altbilgilerinizde CEO ya da benzer şekilde görkemli bir şeyler koymak caziptir. Tabii ki pazarlama müdürü, operasyon müdürü veya çay bayanını benzer şekilde kullanabilirsiniz. İşin aslı şu ki müşteriler müthiş olmazlar, CEO’nun her şeyi yapmaya çalışması körü körüne küçük bir operasyon olması gerektiğini düşünürler. Sadece adınızı ve başka bir şey bırakmak için daha iyi.

Kraliyet “biz”

Bir diğer küçük ayrıntı, ancak bilinçaltında bir akort vurabilir. Şirketinizin neler yapabileceğini konuşurken veya yazarken, “ben” yerine “biz” demek için uğraşın. Böylece, müşteriler profesyonel biriyle değil, profesyonel bir işle uğraştığını hissederler.

Web sitenize dikkat edin

En büyük ve en şahane ofise sahip olamayabilir, ancak daha fazla iş sanal arenada her zamankinden daha fazla yapılmaktadır; bu nedenle online alışveriş merkezinizin hiçbirinin yanında olmadığından emin olun. Herkes bir web sitesini yarım saat içinde çalabilir, ancak sitenin en iyiyle rekabet edebilmesini sağlamak için profesyonel bir tasarımcı bulmak için çok değerli bir yatırım.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: