İş Planı Örnekleri


Bir iş planı yazmaya yönelik bu rehber, en önemli kısımları ve etkili bir plana nelerin dahil edilmesi gerektiğini ana hatlarıyla çizecektir.

Bir iş planı, işletmenizin geleceğinin yazılı bir açıklaması, ne yapmayı planladığınızı ve bunu nasıl yapacağınızı anlatan bir belgedir. İş stratejinizi açıklayan bir zarfın arkasına bir paragraf yazarsanız, en azından bir planın özü olan bir plan yazmışsınız demektir.

İş planları doğası gereği stratejiktir. Bugün belirli kaynakları ve yetenekleri kullanarak buraya başlıyorsunuz. Bir oraya, gelecekte bir noktaya (genellikle üç ila beş yıl arasında) gitmek istediğinizde, işinizde farklı kaynaklar ve yetenekler setinin yanı sıra daha fazla kârlılık ve artan varlıklara sahip olacaksınız. Planın buradan oraya nasıl gideceğini gösterir.

İş Planı Örnekleri yazımızda listeler halinde yer almaktadır.İş planı örneklerinden yola çıkarak sizlerde kendi işinizde hem yeniden planlama yapabilir hem de yeni kuracağınız işiniz hakkında fikirler oluşturabilirsiniz. İş planlarını Microsoft Word office ile açabilirsiniz.

İş planı nedir : İş planının amacı, iş kuran girişimcinin iş kurma sürecinde hangi hedefler için neleri nasıl ve ne zaman yapacağını belirlemesidir. İş planı içerisinde Girişimcinin özelliklerini ve hedeflerini, Kurulacak işin temel niteliklerini, yasal yapısını ve ortaklarını, Hedeflediği piyasanın özelliklerini, Müşteri kitlesine ulaşmak için uygulayacağı satış ve pazarlama çalışmalarını, Ürün yada hizmetlerini üretmek için uygulayacağı süreçleri, Kuracağı işletmenin teknik sistemlerini, İşletmeyi yürütmek için gerekli idari süreçleri ve örgütlenmeyi, İşletmenin tahmini üretim ve satış planlarını, İşletmenin finansal hareketlerini ve İşletmenin finansal karlılığının bulunması gereklidir.

İş Planı Örnekleri Listesi ;

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: