Instagram Hesabınızı Başarıyla Büyütmek için


Herkes sosyal medya büyümesi istiyor  , ancak çok azı kodu kırıp viral büyümeyi yaşayarak markaya daha fazla maruz kalabilir. Bir strateji olmadan içeriği basitçe yayınlayamaz ve takipçileri çekmeyi ve bu takipçileri müşterilere dönüştürmeyi bekleyemezsiniz.

Kadınların En İyisi’nin kurucusu ve CEO’su Lukas Kurzmann ile toplumsal medyayı ve özellikle Instagram’ın büyümesini  sık sık tartıştım . Şirketin Instagram hesabı, etkileyici 2,2 milyon takipçilerine büyümeyi vardır. Sonuç olarak, çok sayıda farklı gelir kaynağı oluşturabildiler.

Birkaç hafta önce, kişisel Instagram hesabımın büyümesine odaklanmaya karar verdim ve şimdiye kadar elde edilen sonuçlar çok iyi oldu. Son görüşmemiz sırasında Kurzmann ve ben, başarılı Instagram büyütme korsanlığına katkıda bulunan altı anahtar listesi sunduk.

1. Kaliteye odaklanmaya odaklanın.

Instagram’ın yeni algoritmasının lansmanı ile, hesapların katılımı üzerinde yoğunlaşması çok önemli hale geldi . Yeni algoritma kapsamında, düşük etkileşimli içeriği daha az gösteriliyor. İçeriğiniz ilgi çekici değilse, işi yapmıyor ve bir şeyi değiştirmeniz gerekiyor.

En büyük engel, katılımı geliştiren bir içerik stili geliştirmektir. Reklam ekibinizin, diğer yayınlar üzerinden onunla etkileşimde bulunmak isteyeceği kadar benzersiz ve yüksek kalitede bir içerik oluşturması gerekir. Bu, kişisel hesaplarımı gerçekten değiştiren bir şey – insanların ilgisini çekmek istedikleri sandığından ziyade, ilgilenmek istedikleri içeriği yayınlamaya başladım.

2. Görüşleri dinleyin.

İçerik fikirlerini denemeye başlarken, kitlenizi dinleyin ve her yazıdaki yorumları dikkatle izleyin. Birisi sizden bir mesaj göndermek veya yorumlamak için zaman aldığında, size mesaj attığınız şeyin keyfini çıkardıklarını söylüyorlar; bu nedenle bu temaya ve stile devam edin.

Özellikle başta kişisel dokunuşlar yapmak, sağlam bir büyüme traksiyonu elde etmenize yardımcı olabilir. Yorumları beğenmeye ve cevaplamaya zaman ayırmak, katılımlarını sizinle ilgilendiren insanları gösterir. Şimdi, bir daha içerik yayınladığınızda, hesabınızla yeniden etkileşimde bulunma olasılığı daha yüksektir. Nişanlann daha fazla insana maruz kalmasına neden olacağından, takipçilerinizle güçlü bir ilişki kurmak için zaman ayırın; bu, büyüme açısından bir kartopu etkisine neden olabilir.

3. Markanıza özgü kalın.

Kurzmann, şirketin izleyicilerinin görmek istediği stilleri ve Instagram yayınlarını ve hangisinin en iyi nişan alacağını bilir. Bunun nedeni, hedef kitleyi anlaması ve ne tür bir Facebook reklamlarının veya e-posta pazarlamacılığının iyi cevap vereceğinin bilinmesinden farklı değildir . Kitlenizi gerçekten tanımadığınız sürece, işinizin herhangi bir yönünde başarı bulamazsınız.

Ancak, başarılı bir içerik stratejisi geliştirildiğinde, birçok kişi genel içeriği genişletmeye ve yayınlamaya çalışıyor ve daha fazla göz çekeceğini düşünüyor. Bu cazibe merkezlerine karşı direne ihtiyacınız var, çünkü bu, genelde mevcut kitlenizi itmeye götürecektir. Sonuç olarak, takipçilerini kaybedersiniz ve yenilerini kazanamazsınız.

4. Asal gönderme zamanlarını belirleyin.

İstatistiksel olarak, daha fazla Instagram kullanıcısının diğerlerinden daha çevrimiçi olduğu yoğun zamanlar vardır. Bu zamanlardaki yayınlar daha iyi etkileşime girer, çünkü daha fazla kişi yayınınızı hemen görecektir. Öğretmenler, bu nişan yüzdesini acımasızca test ederek ve yayınlarının her defasında yazılarına isabet etmesine yardım ederek tanırlar .

İçeriğinizin asal sayılarını tanımlayan bir kalıp ortaya çıkana kadar farklı gönderim süreleri ile deney yapmaya başlayın. İdeal olarak, bunu optimize etmek isteyeceksiniz; kendinize, hangi stilin günün hangi saatinde çalıştığı hakkında net bir resim verin.

5. Her zaman takipçilerinizi düşünün.

Kurzmann, satışların insanların Instagram’da yapmış olduğu en büyük hatalarından biri olduğunu belirtiyor. Kullanıcıların, müzakerelerin kaldırılmasına gelince tüm müzakere gücüne sahip olurlar, böylece bir içerik oluşturucusu olarak, yalnızca takipçilerinizin ne istediğini düşünmeniz gerekir.

Bir etki yaratıcı gibi, markalar da asla izleyicilerinin beğenmediği içeriği yayınlamamalıdır. Bunu yapmak takipçileri uzaklaştırır ve onları ilk etapta çekmek için aldığı her zaman ve parayı boşa harcar .

Tutarlı olun.

Günün sonunda, Instagram’ın büyümesi içeriğin  düzenli bir programda ve katılım için en uygun zamanlarda yayınlanmasını gerektiriyor . Sıkı bir içerik takvimi oluşturun ve düzenli olarak yayınlamak için son derece kararlı olun. Eğer dağınıksanız, izleyicilerinizi çabucak kaybedersiniz. Yayınladığınız içerik ne kadar çok olursa, neyin işe yarayıp neyin yaramayacağını belirlemek için toplayabilir ve analiz edebileceğiniz daha fazla veri ve bilgi elde edersiniz.

Birçok marka birkaç günde bir yayınlayacak ve bu yeterli değil. Öne çıkmak istiyorsanız son derece aktif ve tutarlı olmalısınız. Instagram yarışması tüm zamanların en yükseğindedir ve yavaşlamaya dair bir işaret yok. Göndermenizle tutarlı değilseniz, fazla büyüme beklemeyin.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: