İnsanları Girişimciliğe Motive Eden Faktörler


Girişimcilik zorlu bir oyundur ve kesinlikle zor zamanlara dayanamayanlar için değildir.

Girişimcilik için daha fazlası var ve yalnızca para kazanmakla kalmıyor. Elbette para kazanmayacağınızı söylemiyorum; Fakat para almadan önce zorluklar görürsünüz.

Ve yalnızca insanlar bu düşünce ve yaşama biçimini değiştirecek bir ürün veya hizmet için vizyonlarını sürdürmek için tutkulu olan bu zor zamanlarda yola çıkarlar.

Müteşebbisler için Motive Edici Faktörler

Tüm girişimcilerin şirketlerine başlamak için kendi yolculukları vardır. Bir girişimci olmak isteyen herkes için çalışan “tek boyutlu” bir teori ya da strateji yoktur.

Bununla birlikte, insanların bir başlangıç ​​yapmalarını teşvik etmek ve ilham vermek için önemli bir rol oynayan bazı garip faktörler var.

Elbette, patronları oldukları için insanları çılgınca yönlendiren önemli faktörlerin var . Ancak, bu makalede, sınır sözcüğünü göz önünde bulundurarak, kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak insanları girişimciliğe yönlendiren en şaşırtıcı 5 faktörü ele alacağız.

 

1. Tutku

Hiçbir şeye inanmayan ve inanmak istemeyen cansız bir varlık olamazsın. Bir girişimci bazen çok tehlikeli olan hesaplama risklerini nasıl alacağını bilmelidir .

Risk alma cesareti genellikle bir şeye inanmaktan gelir. Ve inanç, genellikle bir şeye karşı tutku olduğunda ortaya çıkar.

Herhangi bir motivasyona dayalı konuşma seminerlerine gidersiniz ve her hoparlörün, bir işe başlamak için tutku önemi hakkında konuştuğunu göreceksiniz.

Bir şirketin başarısı, çalışanın gayreti ve sahibinin azimiyle doğru orantılıdır. Ancak, sahibinin tutkusu onları zorla çalışmaya iter.

Tutku enerjisi işinizi dünyanın dört bir yanına götürebilir. Buna ek olarak, paranın gelmediği ve iş olmadığı günlerde bizi tutmamıza yardımcı olur.

Kesin olarak, tutku, insanları girişimciliğe yönlendiren kilit bir motive edici faktördür.

 

2. Kendine Güven

Bağımlı olmaktan bahsedelim, ki bu da dünyanın nüfusunun yarısından fazlasının girişimciliğe yönlendiren bir diğer önemli motivasyon faktörüdür.

Başkası için çalışırken yaşanan en büyük sorunlardan biri, kendi başına bir sorunu çözme özgürlüğünün neredeyse asla verilmez olmasıdır. Her zaman yüksek otoritelerden izin almayı ve bunun için gizemli evrak işlerini bitirme ile ilgilidir.

Bazıları için, tam olarak kendi şirketlerini kurmanın başlıca nedeni olduğu ortaya çıkıyor. Girişimciler çok yaratıcı insanlardır ve yaratıcılıklarını herhangi bir nedenden dolayı yavaşlatmak istemiyorlar.

Özgürlük, bağımsızlık ve kendine güven duygusu onları onları girişimcilik haline getirir.

 

3. Başarı hissi

Bazılarımız için toplumda bir fark yaratmada gurur duygusu, bir girişim kurmakta çok önemli bir rol oynuyor.

Topluluğa hizmet sunma konusunda kendini hissettiren gurur ve bir başarı duygusu, birinin girişimciliğe çekişmesine neden olur.

Yatmadan önce her gece kendinizi gündelik işinizden memnun hissediyorsunuz; insanların kendileri için çalışmak isteyecekleri bu kesin duygu.

Müşterileriniz için elinden gelen her şeyi yaparak, bir şirkete başlamaya iten tüm çabalarda mükemmellik için çok çalışmakla mümkün olan en iyi şeyleri yapmakla alakalıdır.

4. Kişisel Büyüme

Gerçek anlamda, kendi işini yürüdüğünüzde, neyin yapıldığını bilmek için geldiniz. Günlük olarak karşılaştığınız türden olumsuzluklar, bir kişi olarak daha fazla farkına varmanıza yardımcı olur ve olağanüstü bir şekilde büyümenize yardımcı olur.

Ne zaman kendiniz için çalışmaya başlamak , siz tekrar düşmeye kimsem yok. İşletmenizi büyütmek için zayıf yönleriniz üzerinde çalışmaktan başka seçeneğiniz yok.

Örneğin, çevrimiçi pazarlamanın üzerinde hakimiyetiniz yoksa, o zaman çevrimiçi pazarlama öğrenme becerilerini geliştirmek dışında başka seçeneğiniz yoktur. Bu durumda, yerel çevrimiçi iş rehberi Avustralya gibi çeşitli çevrimiçi pazarlama araçlarını arayabilirsiniz.

Avustralya’da çevrimiçi iş dizinlerinin araştırma listesine başlayın ve bu dizinlerde reklam yayınlayın.

Çevrimiçi iş dizinlerinin yanı sıra Avustralya, keşfedebildiğiniz birçok başka çevrimiçi pazarlama aracı bulunmaktadır.

Alt nokta, keşfetmek ve büyümektir.

 

5. Kontrol Anı

Benim düşünceme göre, işler üzerinde bir kontrol hissi, bir girişimci olmanın en derin sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Girişimcilerin çoğu, kendi patronunuz olmaktan çıkan muazzam güvenlik duygusundan hayranlarlar.

Sanki işinizi ve etrafınızdaki insanları tam kontrol altında hissediyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz.

Bir insanın girişimci becerilerini geliştirmeye yardım eden güvenlik ve kontrol mantığı.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: