Hayallerinize Odaklanmanın Mükemmel Yolları


Bu konuda hiç şüphe yok, odaklanma başarılı olmak ve düşlerinize ulaşmak için çok önemli bir beceridir;

Onsuz, verimlilik düşük olacak ve herhangi bir hedefe doğru ilerleme az olacaktır. Artı üretmeyi başardığınız herhangi bir çalışma, olabilecek standartların herhangi bir yerinde olmayacak.

Bu yüzden soru bırakıyor, hayallerinize odaklanmanın mükemmel yolları nelerdir?

1. Büyük Resmi Düşünmeye Devam Edin

Ne yapmayı severseniz gidin, her zaman sıradan bulmak ve odaklanmak için uğraşmak için onun bir parçası olacak. Normalde tutkuların bu kısımlarında, insanlar kendilerini saptırmakta ve odaklanmaya çalışmaktadırlar.

Dolayısıyla kendinizi sıkıcı bir dönem geçiriyorsanız ya da kendinize iyi bakamayacağınız sıradan bir görevi yaşarsanız, aklınızın içinde olan büyük resmi düşünün. Ve yaptığınız tüm bu büyük resme katkıda bulunuyor.

Hoşunuza gitmeyen parçaları atlayarak başarılı olamazsın, yapamazsın. Her zaman hayal ettiğin o büyük resmi istersen, çıplak ve onunla baş etmelisin.

2. Günlük Rutin Olun

Bir şey alışkanlık haline geldiğinde, tembel biri olup olmadığına bakılmaksızın çıkmak son derece zordur.

Çevrenizde dönmeye başladığınız günlük rutin, odak düzeyinizi belirlemede güçlü bir faktördür.

Rüyalarınıza odaklanmak ve her geçen gün ilerlemeye devam etmek için üzerinde çalışacak başka bir şeyiniz olmadığı halde yapmanız gereken şey yerine, yapmanız gereken şeyleri içeren bir günlük rutin önemlidir.

Bu olmadan, herhangi bir model veya tutarlılık yoktur ve ilerleme çok zor olur , çünkü ihtiyaç duyulan şeylere yeterince pratik yapmazsınız.

Harikaleşmek istediğiniz beceriler, çünkü olağan haline gelemezsiniz, çünkü günlük uygulamalarınıza gerekli uygulamaları dahil edecek disiplininiz yoktu .

Günlük rutini yazın ve önemli olanı yavaş yavaş bir anda birleştirin. İsterseniz hepsini tek seferde yapmaya başlayabilirsiniz, ancak satırları aylardır sıkıştırabilmeniz sizin için zorlaşıyor.

plan

 

3. Her zaman Önemli olanı Planla

Büyük görevler, en büyük sonuçları veren ve ilerleyenleri oluşturan önemli görevlerdir.

Bununla birlikte, birçokları tarafından korkulan, aynı zamanda en zor ve en zor görevlerdir. Daha küçük görevler yapmak en kolaydır, hızlı ve basittirler ve yine de büyük görevlerin yaptığı aynı tamamlanma memnuniyetini sunar.

Ve bu nedenle, yalnızca belirli bir zaman aralığında daha fazla görev tamamladığınız için daha hızlı ilerlediğinizi düşünmenizi sağlıyor. Bu işin tembel yolu ve birçok insanın üzerine düştüğü bir şey.

İş yükünüzü planlıyorsanız, görev ne kadar büyük olursa olsun, öncelikle neyin önemli olduğunu araştırın. Daha sonra basit şeylere odaklanabilirsiniz.

4. “Hayır” Sözcüğünü Kullanmayı Öğrenmek

‘Hayır’ kelimesi başarılı kişilerin nasıl kullanılacağını bildiği bir şeydir.

İnsanlar onlara iyilik istemek, bir şeyler yapmak ve gitmek istiyorlarsa, hayır demek için disiplinleri vardır. Yapmaları gereken şeylere odaklanmak için hayallerini yaşamak için geri adım atmış olmazlar.

Gün boyunca yapmaya cazip olduğunuz bazı verimsiz şeyler olduğunda, kendinize ve başkalarına ‘hayır’ diyerek, hedeflerinize hızla ilerlemek ve önemsiz dikkat dağıtılmalarına engel olamamak için bir disiplin öğretin .

 

5. Neden Başladığınızı Hatırlayın

Muhtemelen çok uzun zamandır bu kadar çok çalışıyordunuz ve muhtemelen yolunuza pek fazla sonuç getirilmemesiyle başta başlamanızı sağlayan kesin nedeni tamamen unuttunuz demektir.

İlk önce bir şeyler yapmaya karar verdiğinizde, arkasındaki sebepler hafızanızdan güncellenir. Senin için açıktırlar.

Tüm işlerin iyi bir döneminden sonra sonuçların olmaması ve sonuçların olmamasının sebepleri yorgun düşer ve neyi başaracağınıza dair net bir görüşe sahip olduğunuz noktaya geri dönmeniz yeterlidir.

Eldeki işlere odaklanmak için mücadele edecekseniz , o başlangıcın başlangıcına , tekrar tekrar ve tekrar dönün . Motivasyonun amacı bu senin amacın bu yüzden şu an yaptıklarını yapıyorsun.

 

6. Bir şeyden çalıştırın

Bu alt başlığın başta biraz tuhaf gelebilir, ama beni dinleyin. Bir şeye doğru koşmaktan çok, bir şeyden kaçmak daha kolaydır.

Sadece bizden kaçtığımız ve o noktada bulunduğumuz yeri zaten yaşadık çünkü oysa her ne gidersek gidelim ne olduğunun hâlâ ne olduğunu bilmiyoruz ve gerçekten kaybedecek kadar çok şey var.

Bunu düşün; Bir senaryoda sizi kovalayan bir kurttan kovalıyorsunuz ve bir başka deyişle bir milyon dolar nakit karşılığında kaçıyorsunuz demektir.

Hangi senaryoda daha hızlı çalışacaksınız?

İlk senaryoda daha hızlı koşacağınızı söylemek mantıklı olur çünkü ikincisinde kaybedecek hiçbir şeyiniz yoktur. İstediğiniz hızda çalıştırabilir ve nakiti kapmanız için hâlâ önemli bir şansınız olurdu.

Rüyalarınıza odaklanmaya çalışırken, mümkünse, koştuğunuz şeyleri düşünmemiz gerekir, çünkü oraya geri dönmek istemezsiniz.

Evsiz, fakir, tembel, sıska, fazla kilolu, cansız gibi neymiş gibi deneyimli olabilirsiniz. O yere geri dönmek istemiyorsunuz ve bu sebeple ana motivasyon kaynağı olarak odaklanırsanız odaklanmaya devam edeceksiniz.

 

7. Kek kırıntılarıyla uğraşmayı bırakın ve pasta yapmayı öğrenin

Sade Burrell , bir zamanlar amcasıyla yaptığı bir konuşmayı şöyle anlatan YouTube’daki bu konuşmayı daha önce birçok kez izledim ; ve ona düşüncelerini değiştirme ve potansiyelini yerine getirme konusundan gerçekten nasıl ilham aldığını.

Amcası ona tam önünde bir pasta olduğunda kırıntılarına ulaştığını söyledi.

Bu konuşma kesinlikle odaklı kalmanın bir yolu olarak kullanılabilir. Odaklamayı kaybettiğinizde, daha kolay olana başlamak eğilimindesiniz, ikisinin daha kolay yolunu seçmek istersiniz.

Odak genellikle burada ve etrafında küçük kırıntılara gidiyor ancak hedeflerinizle ilerlemek için hiçbir önemi yok.

Pasta sıklıkla gözlerinizin önündedir, ancak göremezsiniz. İşinizde, hayatınızda ve benzerlerinizde size yardımcı olabileceğini düşündüğünüz tüm küçük şeylere odaklanmayın; önünde odaklanmak için rahatsız olamayacak kadar büyük bir hedef varsa.

Bu hedefe git, pasta için git.

 

özet

Hayallerinize odaklanmanın 7 yolu üzerinde hızlı bir özet:

  1. Büyük resmi düşünmeye devam et
  2. Günlük rutine girme
  3. Önce neyin önemli olduğunu planlayın.
  4. ‘Hayır’ kelimesini kullanmayı öğrenin
  5. Neden başladığını hatırla
  6. Bir şeyden koş
  7. Kek kırıntılarıyla uğraşmayı bırakın pasta yapmaya çalışın.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: