Girişimcilerin Hedeflerine Ulaşmalarında İlham Verici Alıntılar


Yeni Yıl bizim üzerindeyken, o zaman girişimcilerin amaç ve hedeflerinin ne olduğu konusunda netleşmesi gerekiyor. Hepimiz biliyoruz ki, ilerleme kaydetmek isterseniz benchmarkların belirlenmesi ve başarıya doğru açık bir yol olması büyük önem taşımaktadır.

Yine de başarınızı garanti altına alacak tüm iş bilgileri ile birçok işletme sahibi kendi hedeflerine ulaşma mücadelesi veriyor gibi görünüyor. Ve genellikle bu beş nedenden birinden kaynaklanır:

1. Zaman Yönetimi

Zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmak, yalnızca bir takvim ve yapılacaklar listesi olması ile ilgili değildir. Bir görevle başa çıkmak için belirlediğiniz süre boyunca üst düzeyde yürütme ile ilgilidir.

Girişimciler, çoğu zaman, belirli bir projeye yaklaşma zamanı geldiğinde hazır olabildikleri kadar hazır değildir. Dolayısıyla belirli bir görev için iki ila üç saat harcayabilirsiniz, ancak ondan yalnızca bir saat geçirebilirsiniz.

Gerçekten zamanınızdan en iyi şekilde yararlanmak isterseniz, disiplinin hazırlanmasını sağlayın, o saatlerdeki en iyi işi sıkın.

2. Parlak Nesne Sendromu

Bu girişimcilerin dikkatini dağıtır ve odak kaybetmek en büyük nedenlerinden biridir . Başlarına neler yapabilecekleri konusunda çok fazla fikir var. Orada tüm bloglar nedeniyle, herkesin yemin ettiği pazarlama ve iş taktikleri ile boğuluyoruz.

“Bunu yapıyor olmalısın.”

“Bunu yapıyor olmalıydın.”

Tabii ki, yazarın şaşırtıcı başarısı hakkında birkaç dakikanızı ayırarak harcıyoruz ve sonra bu taktiği kullanmak için yaptığımız her şeyi bırakmak istiyoruz. Ne yazık ki, bu sadece pek çok şeyi çok iyi yapmamıza neden oluyor.

Her seferinde bir şeye odaklanın ve en üst noktasına götürün. Bu şekilde ya:

A. işe yaramış olacak.

Veya…

B. işe yaramayacak, ancak en azından biliyorsunuz ve bir ders öğrenmekten uzaklaşabiliyor.

3. Stres & Motivasyon Eksikliği

Tabağınız üzerinde bir sürü işe sahip olmak sadece bir girişimci olma toprakları ile birlikte gelir. Sana yaptırdığı şey buydu. Bununla birlikte, insanların yaptıkları çok yaygın bir hata, vurgulamak zorunda olduklarını varsayıyor olmalarıdır.

Hayır yapmıyorsun

Evet, yapılması gereken çok sayıda büyük karar var ve birçok hatalar da yapılacak. Ancak durumun üstesinden gelmeyi nasıl seçerseniz tamamen size kalmış.

İşletme sahiplerinin stres altına almalarının sebeplerinden biri, yeterince egzersiz yapmamasıdır. Haftada birkaç saat egzersiz yapmaktan daha fazla zaman harcamak daha iyi olduğunu varsayıyorlar. Ancak çalışmalar , egzersizin stres ve kaygı azaltmanın en iyi yollarından biri olduğunu göstermiştir . Her gün en az otuz dakika ila bir saat süren bir fitness şekline karar vermek, işinizde ortaya çıkabilecek güçlükleri nasıl ele alabileceğinizi değiştirecektir.

4. Eşyaların Söndürülmesi ve Ertelenmesi

Herhangi bir ofise yürümek ve orada: kağıtları büyük bir yığını ve sonrası. Bunların hepsi, almak istiyoruz ama asla yapmak istemediğimiz küçük şeyler ve sadece çalışma alanımıza yığılarak bilinçaltı tahribat yaratıyorlar.

Birçok girişimci bu kağıtları akıl önünde tutarak iyi niyetli olsa da gerçekte yalnızca iki şey oluyor:

A. öğenin önemli olup olmadığını belirleme kararından kaçınıyorsunuz.

B. Mekanınızda, daha sonra sadece büyük yapılacaklar listenize daha fazla ağırlık katarak temizlemek için kendinize ait büyük bir proje veren çalışma yığılmayı yaratıyorsunuz.

Başarılı bir girişimci olmak, açıkça tanımlanmış önceliklere sahip olmak ve hızlı kararlar vermektir. Şu anda önemli değilse, bırak gidelim. Daha sonra kullanmak üzere bir Word veya Google dokümanına not ekleyin ve şimdi neyin önemli olduğuna odaklanın.

Önemli olanı yaparak alanınızı temiz tutun.

5. Motive Etmek ve İlham Alın

İşinizi başlatmaya karar verdiğinizde şansınız altında bir ateş yakan bir kıvılcım ateşledi. Birkaç hafta, hatta birkaç ay boyunca gerçekten heyecanlandın. Fakat sorumluluk yükü omuzlarında tartmaya başladı ve aniden tutku azalmaya başladı.

Kendinizi heyecanlandırıp şarj etmeniz, dini olarak yapmanız gereken taahhütlerinizden feragat etmemek için günlük bir uygulamadır. Ve kendinizi ayağa kaldırmanın en iyi ve en basit yollarından biri ilham verici sözler okumaktır . Bu olumlu sözcüklerin ruhunuzu şarj etme gücü vardır, böylelikle vazgeçmeyi düşündüğünüzde dövüşmeye devam edecektir.

Size ilham vermek ve motive olmak için kullanabileceğiniz 10 teklif var:

  1. Bir şey yeterince önemli olduğunda, oran sizin lehinize değil olsa bile bunu yapabilirsiniz. – Elon Musk
  2. Bir girişimci olarak ilk günden beri, iş dünyasında takip etmeye değer tek misyonun insanların hayatlarını iyileştirmek olduğunu düşünüyorum. – Richard Branson
  3. Para ya da bağlantılarla ilgili değil. İşinizle ilgili olarak herkesi dışa vurma ve dışa vurma isteğidir. Ve başarısız olursa, olanlardan öğrenir ve bir dahaki sefere daha iyi iş çıkarırsın. – Mark Cuban
  4. Dünyadaki önemli şeylerin çoğu, umudun olmadığı anda çalışmaya devam eden insanlar tarafından gerçekleştirildi. – Dale Carnegie
  5. Geleceğini, kaderini kontrol ediyorsun. Ne düşündüğünüz hakkında. Hayallerinizi ve hedeflerinizi kağıda kaydederek, en çok olmak istediğiniz kişinin olma sürecini harekete geçirirsiniz. Geleceğinizi iyi ellerde tutun – kendi. – Mark Victor Hansen
  6. Bildiğiniz şeyleri doğru ve önemli olduğu yönünde disipline etmek, zor olsa da gurur, benlik saygısı ve kişisel memnuniyete giden yol yüksektir. – Brian Tracy
  7. Geçmişten öğrenin, gelecek için canlı, ayrıntılı hedefler belirleyin ve üzerinde kontrolünüz olan tek anında yaşayın. – Denis Waitley.
  8. Fırsatlar olmaz. Sen onları yarat. – Chris Grosser
  9. Uzun zamandır dikkatimi çeken insanlar, nadiren geri döndüler ve onlara şeyler olmasına izin verdiler. Dışarı çıkıp bir şeyler oldu. – Leonardo da Vinci
  10. Başlamanızı sağlayan motivasyondur. Alışkanlık, devam ettiren şeydir – Jim Rohn

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: