Girişimci Destekleri ve Miktarları


Herkes kendi işini kurmak istiyor. Bununla birlikte, maddi imkânsızlıklar bunu umutsuz hale getiriyor. Doğru bir girişim fikrinize sahip olsanız bile, yeterince maddi desteğinizin yetersiz olması durumunda, o fikri yaşatmak sizin için zor olacaktır. İşi kurmak ve sürdürmek için finansal güç ile tamamen ilişkilidir. Bir girişimin başarılı olması için, yetenek ve çalışma kadar finansal destekte büyük unsurdur.

Bir toplumsal devlet anlayış politikasını benimseyen ülke, başarılı girişimcilere bir bağlantı sağlanmaktadır. Devlet destekli geri ödeme ödünç vermektir ve birçok farklı seçenek muhalefeti açar ve genç girişimciler için yeni bir kan haline gelir.

Genel Destek

KOSGEB desteğinden faydalanarak büyümeye devam etmek isteyen küçük KOBİ‘lere yönelik genel destek programları uygulanmaktadır. Bu genel destek programlarına göre;

Yurtiçi fuarları için 45 bin TL
Uluslararası fuarlar için 75 bin TL
İstihdam için 50 bin TL
Danışmanlık için 22 bin TL
Eğitim için 20 bin TL
Lojistik için 40 bin TL

Yeni Girişimci Desteği

KOSGEB tarafından yetki verilen girişimcilik eğitiminden mezun olmanız gerekir. Bu eğitimi tamamladıktan sonra kuruluş, kurulum, makine, sistem, ekipman ve yazılım da dahil olmak üzere işletme giderleri için 50.000 TL’ye kadar devlet desteği sağlayacak.

Ar-Ge ve İnovasyon Desteği

Devlet destekleri ve farklı girişimciler için farklı rakipler sunulmaktadır. Araştırma ve geliştirme teşviki KOSGEB, bu doğrultuda kendilerini geliştirmek isteyenler geliştirmek için yol açmakta ve onlara çok fazla fırsat sunmaktadır. Ar-Ge ve inovasyon desteği olarak;

20 bin TL’ye kadar kadar %100’e kadar geri ödemesiz sermaye
150 bin TL Makine, donanım, sistem, hammadde ve yazılım giderleri sermayesi
150 bin tl’ye kadar %75 iade yapılmayan personel yardımı
100 bin TL’ye kadar proje araştırma ve geliştirme desteğine %75 geri ödeme yapılmamaktadır.

Sanayi Uygulama Desteği

Yeni bir ürünün üretilmesi veya mevcut bir ürünün kalitesinin azaltılması, üretim maliyetlerinin azaltılması ve buna bağlı olarak projelerin gerçekleştirilmesi gibi teknik ilerleme önlemlerinin uygulanması için en son teknoloji tesisleri sağlamak. Proje, değerlendirilmek ve olumlu bulunmak için projenin maliyetine kadar desteklenmektedir.

KOBİ Projesi Desteği

Kobilerin üretim organizasyonu, dış ticarette insan kaynakları ve mali projelerin yanı sıra güneş projeksiyonları% 60 iade edilebilir hükümetten 150 bin TL alabilir.

Teknolojik Ürün Tanıtımı ve Pazarlama Desteği

Ayrıca, teknolojik amaçlar için ürünler satacak ve pazarlayacak olan şirket için hükümet desteği de var. Yerli envanter ve pazarlama için 50 bin, yurt dışında pazarlama ve tanıtım için 100 bin TL.

Güçbirliği – İşbirliği Desteği

Bağımsız şirketlerin bağımsız tedarik, tasarım, imalat, ortak pazarlama ve geliştirme için farklı devlet yardımı miktarı krediler vermektedir. Bu krediyi sunmak için en az 5 şirket bir araya geldiler ve bu kredi 300 TL’ye kadar iade edilebilecek ve 700 bin TL’ye kadar geri ödenebilir.

İş Hızlandırma Desteği

Kuluçka dönemiyle faaliyete geçerek faaliyetlerini artırmayı ve uluslararası pazarlardaki yerini almasını öngören KOSGEB, gelişmiş girişimci ekosistemlerde bu seçeneği alabilmek için% 80 geriye düşüyor. 60 bin Dolara kadar destek sağlar.

Yeni girişimciler ortaya çıkıyor ve yeni girişimcilerin hayata geçirdiği canlanmaya ekonominin getirdiği kredilerin birer birer alınması elbette ki … tüm kriterlere verilmelidir. Tekrar başvurmak aynı zamanda bir risk olabilir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: