Geleceğin Girişimcilerini Etkileyebilecek Zorlu Faktörler


Herkes, kendi işini kurmanın ve yürütmenin kolay olmadığını bilir. Bununla birlikte, yarının girişimcileri giderek değişen ekonomimiz için hayati önem taşıyacak ve teşvik edilmesi gerekiyor. Kendi işimizi yapmak için öğrenmemiz gereken yaşam dersleri çok yakında öğrenilemez ve gençlerin olgunlaşması ve ilişkileri kurması gibi bu beceriler ve yetenekler birçok alanda faydalı olacaktır.

İyi bir iş fikriniz ve bunu takip etme kararlılığınız varsa, gençken, hatta okulda veya üniversitede olsanız dahi işine başlamamanız için hiçbir neden yoktur. Bununla birlikte, erken başlayınca işler kolaylaşmıyor.

Genç girişimcilerin üstesinden gelmek zorunda olduğu güçlükler nelerdir? Beş tane var.

1. Genç rüyalar

Yirmili yaşlarına girmelerine rağmen kendi şirketlerinin yöneticileri olarak kayıt yaptıran ‘ gençlik girişimcileri ‘ dalgası giderek artmaktadır . Bu inisiyatif ve heves alkışlanacak ve gençken başlamak için pek çok avantaj var, ancak bazıları da gençlere özgü önemli zorluklar var.

Çocuklar doğal olarak iyimser ve iddialı; Hayallerini takip etmek istiyorlar ve hayatın mağazasında ‘sert darbeler’ ile cesaretini kırmamışlar. En son teknolojiyi kullanmaya da razı olurlar; bu nedenle, dijital sektörde pek çok teeptiksever çalışıyor. Bununla birlikte, aynı zamanda caydırıcılık ve kuşku uyandırıcılıklarına da çok duyarlı olabilirler ve basit aksilikler, doğal bir heyecanını hızla azaltabilir.

2. Para

Yetişkinler genellikle gençlerin paranın değerini bilmediklerini söyler. Her zaman böyle değildir, fakat kesinlikle genç girişimciler, başka şeyler yapmadan önce bütçeyi nasıl hesaplayacaklarını ve para yönetmeyi öğrenmelidirler .

Daha gençken işe girmenin bir avantajı, kaybetmenizin daha az olmasıdır: borçlarınızın, ipotekinizin olmadığı ve destekleyeceğiniz bir ailenin yok. Aslında, ailen seni umutla destekleyecek. Ancak büyük bir dezavantaj, sermayenizin bulunmadığı ve yasal olarak bir işletme kredisi alamadığıdır. Çözüm, işinizi büyütmek için özellikle genç girişimcilere destek amaçlı planlar ve kamu finansmanı için etrafınıza bakmak olabilir.

3. Basınç

Eğer tam zamanlı olmayabilir iken günlük iş çevresinde çalışmak, büyük ihtimalle başa çıkabilmek için okul veya üniversite var, ve size işletmeni adamaya az zaman bırakabilirsiniz ödev artı işleri ve ders dışı etkinlik yapıyor. Bu nedenle, basınç ve stresle başa çıkabilmek için zaman yönetimi becerilerini öğrenmek çok önemlidir.

Anksiyete ve depresyon zaten gençler arasında son derece yaygındır ve bir işletmenin çalışmasıyla ilgili endişe, hayatınızdaki olumsuz unsurların sebep olmasına ve şiddetlenmesine sebep olabilir.

Oluşan zihinsel sağlık sorunlarının, işinizi olumsuz yönde etkileyebilecek uzun vadeli sorunlardan ve daha da önemlisi esenliğinizden kaçınmak için hızlı ve verimli bir şekilde ele alınması esastır. Bu zorluklarla başa çıkmak için yardım, genç insanlarda çok çeşitli zihinsel sağlık bozuklukları için tedavi ve destek sağlayan Newport Academy gibi kuruluşlarda mevcuttur .

4. Bağlantılar

Gençler aynı dili konuşuyor ve dünyayı ele geçirmeye hevesli hevesli bir ekip oluşturmak büyük bir avantaj olabilir. Diğer gençlerle çalışmak, geleceğin dalgasının bir parçası olduğunuz anlamına gelir, ancak eski girişimcilerin aksine, mevcut iş irtibat ağına sahip olamazsınız ve aslında sıfırdan başlayacak. Gençlik ayrıca müşterileri ve müşterileri sizi ciddiye almaya zorlayabilir.

Neyse ki internet büyük bir tesviye aracıdır. Web üzerinden doğru insanlarla iletişime geçmek kolaydır ve harika bir fikriniz varsa kaç yaşında olduğunuzu bilmeyecek veya ilgilenmeyeceklerdir. Genç olmaktan utanmayın, ancak sizden büyük olanların deneyim ve bilgilerini göz ardı etmeyin ve onlardan öğrenme fırsatını daima alın.

5. Olgunluk

Başarılı bir genç girişimci olabilmeniz için yıllarınızın ötesinde bir olgunluğa sahip olmanız gerekir. Bu, basınç altında olduğunda duygusal istikrarlı ve sakin olabileceği anlamına gelir. Mantıklı olmalı ve sorun çözme konusunda elden geldiğince tutum vermelisiniz . Engeller ve başarısızlıkları öğrenmek ve büyütmek için fırsat olarak davranın ve kendi yargısına ne zaman güveneceğinizi ve yaklaşımınızı ne zaman yeniden düşünmeniz gerektiğini bilin.

Güven gerekli ancak kibirlilik ve alçakgönüllülük zayıf yönler. Açık ve metodik düşünmeyi ve çatışmayı kızgın ya da üzülmeden nasıl başa çıkabileceğinizi öğrenin.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: