Etkin Pazarlama Yöntemleri


Çoğu işletmenin aynı nedenle başarısız olduğunun farkında mısınız? Nakit akışı ve para yönetimi sorunları yüzünden 10 işyerinden 8’inden fazlası başarısız oluyor . İş girişiminizin herhangi bir noktasında bu korkutucu bir figür, ancak bir başlangıç ​​yapacaksanız özellikle korkutucu .

Neyse ki, nakit akışı sorunlarına nispeten basit bir çözüm var . İnsanlar işiniz hakkında bilgi edinmek ve ürün ve hizmetlerinizi satın almak için bir pazarlama planı geliştirin. Bu, işinizi sürdürecek kadar para getirmenin en iyi yoludur .

İşte başlangıç ​​için takip etmeniz gereken pazarlama zorunlulukları. Bunları takip ederseniz, kırmızıdan çıkıp karaya hızla gitmelisiniz.

Markayla Başlıyor

Başka bir şey yapmadan önce markanızı oluşturmanız gerekir. Bir marka oluşturmak, tüm pazarlama kanallarında uyumlu bir ses yaratmayı kolaylaştırır. Bu, pazarlama mesajlarınızın çevrimiçi ve çevrimdışı sıralanmasına olanak tanır.

Önemli olmasına rağmen markanız logonuzdan daha fazlasını içerir. Renklere, yazı tiplerine, vizyona ve değerlere de ihtiyacınız var. Bunun üzerine, müşteri profilinizi düşünmeniz gerekiyor. Bütün bunları kurduktan sonra markanızı oluşturacaksınız. Ardından ilerlemeye hazır olursunuz.

Bir Üst Düzey Web Sitesi Oluşturun

Bir web sitesi oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Şimdi, birkaç dakika içinde kendi sitenizi oluşturmak için ücretsiz bir içerik yönetimi platformu kullanabilirsiniz. Tasarımınız için gözünüz varsa bu mükemmel bir seçenektir, ancak yapmazsanız dizileri profesyonellere teslim edin. Kapıdan bir miktar para ödemenize karşın, para harcanmış olacak. İyi bir tasarımcı web sitenizle bir hikaye anlatmanıza izin verecektir. Tasarımcınız, kullanıcı deneyiminin olabildiğince keyifli olduğundan emin olacak ve diğer girişimcilerin yaptığı aynı hataları yapmaktan kaçınacaktır. Bunun üzerine, vergilerinizi vererken sitenize harcadığınız miktarı mahsup edebilirsiniz.

Bloglamaya Hazırlanın

Bloglama, başlangıç ​​aşamasında yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Bloglar potansiyel müşteriler oluşturur ve potansiyel müşteriler kazanç yaratır. Bu, blogunuzun başlangıç ​​işleminin başka bir istatistik olmasını engelleyebileceği anlamına gelir.

Bu blog’un şirketi, blog yapmayan şirketlerden % 67 daha fazla potansiyel üretiyor . Ayrıca, yüzde 97 daha fazla endekslenmiş bağlantı ve yüzde 434 daha fazla dizine eklenmiş sayfa var.

Blog yayınlarınızın marka mesajınızla aynı hizada olduğundan emin olun. Ardından, sitenize mümkün olduğunca fazla trafik çekmek için bloglarınızı kullanın.

Ayrıca, diğer bloglara da ulaşın ve misafir blog yayınlamalarını isteyin. En iyi blogların çoğunda sitede yayınlama yönergeleri var. Kılavuzları okuyun ve blog ile uyuşan bir fikir ortaya çıkarın.

Hedef Kitlenizi Doğrulamak İçin Facebook Reklamlarını Kullanın

Facebook, orada en iyi izleyici segmentleme seçeneklerinden birine sahiptir. Bu platformu kullandığınızda seyircilerinizi istediğiniz kadar daraltabilirsiniz. Ardından, gerçek kitlenizin kim olduğunu belirleyebileceksiniz.

Reklamlar oluşturun ve onları farklı demografik bilgilere gönderin. Hangi demografik bilgilerin reklamlarınıza tepki verdiğini öğrenin. Ardından, ürünlerinizde veya hizmetlerinizle en çok ilgilenen kimse bulunacaktır. Bu bilgileri pazarlama kampanyanızın geri kalanı için kullanın.

Yeni bir iş yarattığınızda, tüm güç elinizdedir. Baştan beri güçlü bir vizyon ve plana sahip olduğunuz sürece başarılı olabilirsiniz. Bu planın mümkün olduğunca çok parayı getirecek pazarlama stratejileri içermesi gerekir. Başlamanın başarılı olabilmesi için bu stratejileri karışıma ekleyin.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: