E-posta Pazarlamasını Bu Stratejiyle Kişiselleştirin


E-postaların kendileri kolaydır; Çoğumuz günde onlarca gönderir. Ancak gerçekten etkili pazarlama e-postaları zor. Var olup olmadıklarını merak ettiğiniz için affedilirsiniz.

 Ancak onları hazırlamak işe yaramaktadır. Endüstrilerdeki ve demografik segmentlerdeki pazarlamacılar için iyi çalışan bir kullanış püf noktası kişiselleştirme: potansiyel müşterilerinizi tanıdığınız ve ne istediklerini gerçeklerinden daha iyi anlayan basit harekettir.

E-posta pazarlama malzemelerinizi kişiselleştirme roket bilimi değildir. Sadece biraz zaman ve çaba gerektirir. Yolunda olmak için bu yedi stratejiyi kullanın.

1. Bir Endüstri Lideri ile İşbirliği Yapın

Kişiselleştirilmiş bir e-posta pazarlama oyun planını hazırlamak için zamanınız veya dahili kaynaklara sahip değil misiniz? Sonra hile kodlarını sökün.

Montreal merkezli Beyond the Rack gibi büyük e-ticaret oyuncularının yaptığı şey de budur. Beyond the Rack, 2012’de, alıcıların geçmişteki tarama ve satın alma alışkanlıklarına dayalı görüntüleri ve teklifleri özelleştiren kişiselleştirilmiş bir e-posta stratejisi geliştirmek için ExactTarget ile (şimdi Salesforce’in bir parçası olarak) ortaklık kurdu.

Beyond The Rack’in düşmesi nedeniyle e-posta mikro hedeflemesi daha da sofistike hale geldi. Hedefli pazarlamaya tak-ve-oynar bir yaklaşım arıyorsanız, ayak seslerini takip etmenin zamanı gelmiş olabilir.

2. Segmentenizi Sıkın

E-posta pazarlama başarısı, mutlaka potansiyel müşterilerin her birine kişiselleştirilmiş e-postalar göndermeyi gerektirmez.

Olası havuzunuzun çeşitliliğini kabul etmeniz gerekiyor. Bu HubSpot astarı , bazıları e-posta pazarlamasını içeren, dönüşümleri ve satışları artıran yedi pazar bölümlemesi vaka incelemesine sahiptir. Şunları kontrol edin: ideal alıcılarınız hakkında bir şeyler öğrenebilirsiniz.

3. Kişiselleştirilmiş Kopyalama ve Görüntülerin Geçmiş Alış Davranışına Esas Alınması

Kişiselleştirilmiş pazarlama e-postaları doğrudur. Beklentilerinizin her biri için, ExactTarget gibi profesyonel bir araç kullanılmaksızın kişiselleştirilmiş kopyalar ve görüntüler geliştirmek gerçekçi olmakla birlikte, umutları doğru mesajlarla hedeflemek için küçük ölçekli davranış ipuçlarını kesinlikle kullanabilirsiniz.

Basit bir örnek: Takip eden e-postalar, bir satın alma işleminden iki üç gün sonra gönderilir ve alıcının satın aldıklarını nasıl sevdiğini sorar. Bu takipler, alıcıları benzer ürünlere yöneltmek için mükemmel fırsatlardır.

4. Gerçek E-posta Adresinden Gönder

Kişiselleştirilmiş pazarlama e-postalarını alıcıların posta kutularında insan adı olarak gösteren gerçek bir e-posta adresinden daima gönderin. Alanınızdaki gibi olmasa da genel olarak spam olan adreslerden kaçının veya etki alanınızdaki promosyonlar, bir kilometre uzaklıktaki kişileri görür ve en sofistike e-posta platformları onları yine de spam veya promosyon klasörlerine filtreler.

5. Bölgeye Özgü Referansları Dahil Et

Bir segmenti pazarlama hedeflerine kolay yolu coğrafya gereğidir . Promosyonlarınızı bilgilendirmek için potansiyel müşterilerin fiziksel konumları hakkında bildiklerini kullanmanızın sağduyu olduğu söylenebilir; örneğin, South Florida merkezli müşterilere kışlık kıyafetler satmanın zaman kaybetmeyin. Daha da ileri git ve yerel ekibin geçenlerde kazanmış olduğu hava yorumları üzerine kutlamalar gibi şehir veya devlete özel referanslar ekleyin.

6. İsim-Boşaltma

Beklentilerinizin adlarını biliyorsunuz – bunları kullanın. Mesaj gövdesi boyunca ilk adları serpin ve yeterince doğal görünüyorsa, konu satırında bir söz almaya çalışın. Sadece aşırıya kaçmayın; Paragraflardan bir tanesi çoğu bağlamda bolca bulunur.

7. Sosyal Paylaşım ve İletmeyi Teşvik Edin

Beklentilerinizin arkadaşları ve aileleri olduğunu biliyorsunuz, onlara da katılın. Her yeni e-postada göze çarpan sosyal paylaşım düğmelerini kullanın. Alıcıları, tekliflerini ağlarına yönlendirmek veya patlatmak için teşvik etmek için benzersiz referans kodları kullanın. Ve seri paylaşımcılar için kazancını artıran periyodik yarışmalar da yapın. Her ay birkaç yüz dolar mal vermek, binlerce benzersiz izlenim ödemek için küçük bir fiyattır.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: