E-Posta Pazarlama Stratejisi


2019 yılının sonuna gelindiğinde, e-posta kullanıcılarının sayısı 2,9 milyar kişiye çıkacak gibi görünüyor . Yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde, 2020 yılına kadar 254,7 milyon e-posta kullanıcısı olacak . Bu, e-postalarınızın hedeflenmesi için çok sayıda potansiyel müşteri.

Ancak müşterilere e-posta göndermek, işletmenizin işine yaramaz – kampanyalarınızın arkasında bir stratejiniz yoksa. E-posta listenizi bölümlere ayırma işleminden hoş geldiniz e-postası göndermeye kadar, açık oranları, tıklamaları ve dönüşümleri artırmak için e-posta pazarlamanızda yapabileceğiniz beş değişiklik vardır.

Öncelikli işler: Müşterilerle bağlantı kurmak ve işletmeniz için satışlar yapmak için e-posta kullanmıyorsanız, en kısa zamanda pazarlama planınıza ekleyin. Aksi takdirde, büyük bir pazarlama fırsatı kaçırıyorsunuz.

E-posta, işletmenizi tanıtmanın en etkili yollarından biridir. 2016’da iş dünyasının profesyonellerinin yüzde 80’i , e-posta pazarlamacılığının müşteri edinme ve saklama konusunda yardımcı olduğunu belirtti ancak sadece yüzde 44’ü sosyal medya hakkında aynı şeyi söyledi. E-posta pazarlaması da maliyet etkin: E-postayla harcanan her 1 ABD doları için, ortalama bir şirket 38 ABD doları bir yatırım getirisi görüyor .

E-posta pazarlamacılığını kullanmaya başladığınızda, e-posta yönetim yazılımınızın sağladığı otomatikleştirilmiş tercih iletilerine güvenmeyin. Bunun yerine, abonelerin alacağı otomatik bir dizi özel e-posta oluşturun.

Otomatik yanıtlayıcı sırası veya satış hunisi olarak da adlandırılan özel bir e-posta dizisi, yeni abonelerinizin işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve onları satın alma yolunda yönlendirmesine yardımcı olur. Ve tüm bu e-postalardan, hoş geldiniz e-postası en önemlisidir.

Hoş geldiniz bir e-posta göndermek, listenize kaydolduktan sonra, çoğunlukla sunduklarınızla daha çok ilgilendikleri zaman, yeni abonelerinizin dikkatini doğrudan işinize yönlendirmenize izin verir. Aslında hoş geldiniz e-postaları, diğer herhangi bir promosyon e-postasına göre ortalama yüzde 320 daha fazla gelir elde etmenizi sağlar.

Bu e-postalar, bir kişi listeniz için ne zaman kaydolduğuna göre gönderilmek üzere otomatik olmalıdır. Gerçek zamanlı olarak gönderilen e-postalar , yeni abonelerden toplu olarak gönderilen e-postalardan 10 kat fazla etkileşimgörüyor .

İşletmeniz için en iyi plan, yeni abone olunca otomatik olarak gönderilen e-postaların bir dizininin tamamına sahip olmaktır. Ancak, özelleştirmek için yalnızca bir e-posta seçmeniz gerekiyorsa, hoş bir e-posta haline getirin.

Birçok kişi tablet ve akıllı telefon kullandıkça, müşterilerinizin e-postalarınızı bir mobil cihazda okuması daha muhtemeldir. E-postanın tam bir yüzde 51’i mobil cihazlarda açıldı ve insanlar Apple iPhone’da e-postaya Gmail’den daha fazla bakma ihtimali daha yüksek .

Bununla birlikte, tanıtım e-postalarınızı planlamadan önce, tasarımınızın bir masaüstündeki gibi mobil cihazlarda iyi görünmesine dikkat edin. E-postalarınız garip görünüyorsa veya mobil cihazlarda garip biçimde biçimlendiriyorsanız, müşteriler bir masaüstünde okumak için onları kaydedemezler. Onu silmeniz ve bir sonraki mesaja geçmeniz gerekir. Genellikle duyarlı bir tasarım olarak adlandırılan, mobil cihazlara uygun bir e-posta tasarımına sahip olmak, tüm tanıtım mesajlarınızı profesyonel görünmesini sağlayacaktır.

Tasarımınızın nasıl görüneceğinden endişeleniyorsanız, nerede olursa olsun aynı görünen düz metin bir e-postayla sadık kalabilirsiniz. Müşterilerin beğeneceği konusunda endişelenmenize gerek yok – sektörler arasında, düz metin e-postaların HTML ile tasarlananlardan daha yüksek açık oranları var .

Birçok işletme tüm abonelerini büyük bir listeye alır, ancak segmental e-posta kampanyalarında daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

Segmentasyon, aboneleri belirli kriterlere (konum, satın alma geçmişi, müşteri ilgi alanları vb.) Dayalı alt listelere bölmek ve onlara bu özellikleri hedefleyen e-postalar göndermektir. Bu, kampanyalarınızı, onları alan müşteriler için daha kişiselleştirilmiş ve uygun hale getirmenize olanak tanır.

Segmentasyon, müşterilerinize daha iyi bir deneyim kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda işinize büyük bir destek sağlayabilir. Segmentli e-posta kampanyaları, segmentasyonsuz kampanyalara göre yüzde 14,32 daha yüksek açık oranıyla birlikte yüzde 100,95’lik tıklama oranı daha yüksek .

Çoğu e-posta pazarlama kampanyasının karşılaştığı en büyük zorluk, abonelerin e-postalarını açmalarıdır. Çoğu insanın aldığı e-postaların sayısı göz önüne alındığında şaşırtıcı değil: Her gün yaklaşık 105 milyar e-posta gönderiliyor ve bu sayı 2020’den önce iki katından fazla.

Müşterilerin e-postalarınızı açmalarını isterseniz, konu satırlarınızla oynamak ve dikkatini çeken şeyin ne olduğunu bulmak gerekir. Soru soran veya içeriği alay ederek farklı konu satırları deneyin. Açık artırma oranınızı yüzde 50 veya daha fazla düşürebilecek “bağış yapın” gibi off-putting kelimeler kullanmaktan kaçının .

Konu satırlarına emoji ekleme de daha yaygın hale geldi: E-posta pazarlamasında emoji kullanımı, 2015-2016 yılları arasında yüzde 775 arttı . Bazı e-postalar gibi gerçek kelimeleri değiştirmek yerine, emojileri vurgu veya dekorasyon olarak kullandığınızdan emin olun. sunucular bunları görüntüleyemez.

Hangi konu satırlarının en iyi sonuç verdiğini bulmak için, A / B testi yapın veya hangisinin daha yüksek bir açık ücret aldığını görmek için aynı e-posta listesinin bölümlerine farklı konu satırları gönderin. Anahtar, müşterilerinizin yanıtlarını denemek ve öğrenmektir.

E-posta pazarlamanın amacı her zaman müşterilerle bağlantı kurmak ve markanıza sadakatlerini arttırmak olmalıdır. Başka pazarlama biçimlerinde olduğu gibi müşteri deneyimi ve tepkisine odaklanın ve e-posta pazarlama kampanyalarınızı kitlenize uyarlayarak mümkün olan en iyi sonuçları görün.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: