Bir İşi Büyütmek İçin 3 İpucu


Genellikle Venus Williams ile bağlantılı ” başarısızlık ” kelimesini duymazsınız . Profesyonel tenis kariyerinde Williams, yedi Grand Slam single’ı, dört Olimpiyat altın madalyası ve üç ayrı vesileyle birinci sırayı kazandı. Mahkemede, iki başarılı işe başladı: Venüs’ün EleVen adlı atletik konfeksiyon hattı ve iç tasarım şirketi VStarr Interiors.

Yine de Williams, bol miktarda hata yaptığını kabul ediyor – müşterilerin açık renkleri tercih ettikleri ilkbahar aylarında koyu renk kıyafetler satmak için büyük bir maç öncesinde kendine güvenini çekmeye çalışmaktan. At Inc Kadın Zirvesi Perşembe günü New York’ta, o onun atletik ve iş çabaları için bu hatalardan ders uygulamıştır nasıl anlattı.

Girişimci, girişimcilerin ve yatırımcıların izleyicisine, “başarısız olmak güzel, fakat ondan öğrenmezseniz ve bu hataları yapmaya devam ederseniz, utanç verici olur” dedi.

Bir örnek olarak, 1999 ABD Açık’ı inceledi ve burada çeyrek final maçındaki endişeleri onun tarafından daha iyi oldu.

Williams, “Mahkeme üzerinde çok sinirlendim, korkuyu devraldım,” diye hatırladı Williams. “Ve bildiğim bir sonraki şey, kaybeden kişiye el sıkışıyorum.”

Ancak daha sonraki turnuva başarısının gösterdiği gibi, hatasından öğrendi. Hayatta başarılı olmak için ve iş dünyasında başarılı olmanın en büyük anahtarı, korku yoluna girmekten alıkoyduğunu belirtti.

Williams’ın açılış konuşmasının üç ipucu daha:

1. Tutkunuza eğilin

Büyük hedefleri gerçekleştirmek için gereken çalışma, yalnızca yaptıklarınızı sevdiğinizde gerçekleşebilir, dedi Williams.

“Rekabet etmek isteğinizin olması gerekiyor,” dedi. “Her gün yaptığınız işe tutkuyla yaklaşmanız gerekiyor.”

2. Değişimi kabul et

Williams, “kazanan bir formül” bulunmadığına dikkat çekti. Belirli bir meydan okuma, rakip veya engele bağlı olarak zamanla değişir.

“Büyük turnuvalarda kazanmak her zaman farklı bir denklem aldı” dedi. “Ayar yapabilen ve çevik olabilen oyuncular, zamanla gelişmeye devam eden oyuncular.”

Bazen ekledi, değişim artımlı olabilir ve yine de büyük bir etkiye sahiptir. Şirketlerinin değerleri büyük ölçüde aynı kalırken “Fark yaratan nüanslar” dedi.

3. Sürekli olarak yenilik yapın

Girişimciler cesur düşüncelerden korkmazlar ve Williams da istisna değildir. Wimbledon’daki erkeklerle aynı ödülü kazanmak için kadın oyunculara önderlik ettiğini düşünün. 2005 yılında tenis turnuvasının yönetim organı olan All England Club’a başvurdu ve ertesi yıl Londra Times’de ücret eşitliği çağrısında bulundu. Bir yıl sonra, Williams, erkek şampiyonu (1.4 milyon dolar) ile aynı ödülü kazanmak için turnuvadaki ilk kadın oldu.

Williams, “Yenilik yapabilmek büyük bir başarının anahtarıdır” dedi. “Bu, dünyanın en iyi fikrine sahip olduğunuz anlamına gelmez, bazen o kadar farklı olabilir ki dünyanın buna hazır değil.” Lider, akıllı girişimcilerin hesaplanan riskleri almalarını ve büyük kazançlar elde etmelerini ekledi.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: