Başarısızlıktan Sonra Nasıl İlham Alırsınız ?


Başarısızlık aslında herkesin başına gelebilecek bir durumdur.Fakat bu gibi durumlarla nasıl başa çıkabiliriz.Başarısızlıkta hemen pes etmelimiyiz yoksa yolumuza yılmadan devam mı etmeliyiz.Başarısızlıkta ilham alabileceğiniz ipuçlarını derledik.Başarısızlıktan sonra yapmanız gerekenler aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz.

Başarısızlıktan sonra ilham için aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsiniz:

Zayıf yönlerinizi kabul edin

Her insanın zayıf yönleri vardır.

 

Başarısız olduktan sonra yapmanız gereken ilk şey, başınıza gelen sebebin insanların başarısızlığı olduğunu itiraf etmektir.

 

Kabul ederseniz, bunun tüm hayatınızı yansıtmadığını kabul etmenize yardımcı olur. Bu sadece geçici bir gerileme.

Herkesin Başarısız Olabileceğini Kabul Edin

Hayatında hiç başarısız olmamış bir şeyi bana gösteriyorsan sana parmağını kimin oynatmadığını gösterebilirim. Herkes daha önce başarısızlığa uğradı. Bu sizi teşvik etmelidir.

Herşeyinizi Kontrol Altında Tuttuğunuzu Kabul Edin

Üniversiteden kovulursanız, iş başvurunuz reddedildiğinde veya başkası sizin başkası olduğunuzu düşündüğünde başkalarını suçlu olarak görmek kolaydır. Başkalarını suçlamayı bıraktığınızda sorumluluğu alırsanız büyürsünüz.

 

Bu, sahip olduğunuz eksiklikleri belirlemenize yardımcı olacaktır.

 

4.Ders Çıkarın

Başarısızlıktan alabileceğiniz en büyük şey öğrettiğiniz şeydir.

 

Hayatınızı düzeltme şansı verir. İç gözlem yapmak için bir şans verir.

 

İncelemek zorunda olduğunuz herhangi bir zayıflığınız varsa, yalnızca bu zihinsel taramadan sonra onları görebilirsiniz.

Acılarınız Büyümenize Yardımcı Olur

Başarısızlığın ağrısının büyümenize yardımcı olduğunu kabul edersen ilham alabilirsin. Hayatta anlayamadığınız bazı şeyler var.

 

Örneğin, işinizi kaybetmedikçe işinizi kaybetmenin nasıl bir his olduğunu bilmiyorsunuz. Sevdiğimiz birini kaybetme hissi ancak sevdiğimiz birini kaybettikten sonraki an. Hayatın özü budur.

Bütün zorluklara rağmen birinin nasıl başarılı olduğunu anlatan bir hikayeyi dinlediyseniz, o zaman temelde başarısızlıkla ilgili bir hikaye duymuşsunuzdur. Hikayenin sizi etkilemesinin nedeni, hayatındaki başarısızlıklardan bir şeyler öğrendiğidir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: