Başarısız İnsanlar Hafta Sonu Ne Yapıyor


Haftasonları yoğun stres altında çalışan insanlar olarak biraz nefes almak istiyoruz. Aslında, konu açıldığında: “Bir haftasonumuz var”. Hafta sonları haftalarca bekleriz, bazen de işler bizi beklemek zorunda görünmüyor. Bu iki günlük kısa tatil, Pazartesi günü nasıl geçileceğini bilmiyor.

Pazartesiye kadar cuma sabahı ne olacak? Başarılı insanlar haftasonunda çalışmaya devam ediyor mu? Yoksa sen tamamen takıntılı mısın? Bu soruların cevaplarını çok merak ediyoruz. Ancak, yaptıkları, başarılı insanların hafta sonları yaptığı değil, başarısız oldukları şeydir. Önemli olan başarılı insanlarla başarısız olanların hafta sonları ve tatil günlerinde ayrılmalarını bilmektir.

Başarısız insanların hafta sonları neler yaptığını görebiliyorum.

1. Bir plan yapmazlar.

Tabii ki her dakika planlamak zorunda değiliz. Ama gün içinde yapabileceğimiz şeyin bir meselesi olmalı. Genel plan yapan biri zarar görmez. Hafta sonları geldiğinde, hiçbir şey planlamayan başarısız insanlar zamanında kötü geçerler. Güzel olan herşeyi özlüyorlar, çünkü plan yok. Dışarı çıkıp arkadaşlarınızı bir hafta boyunca takip etmeye razısınız, öyle değil mi?

2. Başlarını telefondan kaldırmazlar.

Her gün hafta içi, hatta neredeyse her saatte akıllı telefonlar bilgisayar haline gelir. Colombus’tan ayrılırsak koloni ve cep telefonlarından ayrılırız. Başarısız insanlar telefonlarını ve bilgisayarlarını haftasonları çıkarmazlar. Kısa bir süre bile olsa, teknoloji detoksının herkesin ruhunu uyandıran bir gücü vardır. Teknolojiyi hayatınızın dışına atmanız gerekmiyor, sadece biraz ara verin!

3. Bütün gün uyurlar.

Arkadaşlarınızla, arkadaşlarınızla veya sevginizle birlikte vakit geçirmek için mutlu bir zamanınız varsa, bütün gün uyurken harcayanlar vardır. Başlangıçta bıkmış olsanız bile, bütün günü uyurken geçirmek, uyku düzeninizi bozmaktan başka bir şey değildir.

4. Gereksiz Harcama Yaparlar.

Haftanın her iki haftasında her şey haftanın her günü devam eder. Başarısız insanlarda sıklıkla görülen bir şeydir. Başarısız kişiler hafta sonlarında gereksiz masraflardan kaçınamazlar. Mahallemenizde nasıl para kazanabileceğinizi düşünen insanlar asla kendilerini idare edemezler. Bununla birlikte, evde yapılacak etkinlikler, dışarıdaki halka açık ücretsiz etkinlikler … Kaliteli zamanı maliyet olmadan harcamak mümkün değildir.

5. Kendilerine Vakit Ayırmazlar

Zaten bütün hafta çalışıyorsun. Neden hafta sonları için çalışıyorsun? Kısa bir mola bile sizi rahatlatabilir, motivasyonunuzu artırabilir ve performansınızı olumlu şekilde etkiler.

6. İş düşünemezler.

Haftanın başında ne yapacağınızı düşünmek en iyisidir. Ancak tüm hafta sonu çalışmayı düşünmek, süreçte psikolojik bunalıma neden olabilir. Sorumlu ve hazır olmak bir işkolik olmak kadar iyidir.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: