Başarılı Girişimcilerin Yaptıkları 4 Şey


Birçok kişi girişimci olmayı hayal ediyor. Kendi patronunuz olmak ve gelirinizden sorumlu olmak hem çok çekici. Ne yazık ki, kendi başlarına grev yapan birçok kişi pek başarılı olamıyor.Müteşebbis olarak başarılı olmak ister misiniz? Başarılı girişimcilerin bildiği bu dört şeyi anlamalısınız.

Yeni Beceri ve Bilgiyi Öğrenmek için Zamanı Vermektedirler

Bir girişimci olduğunuzda, günlerinizin çok daha uzun ve daha dolgun olması muhtemel. İşinizi yürütmeye gelince başınızı neredeyse suyun üstünde tuttuğunuzu görebilirsiniz. Bu size yeni beceriler öğrenmek için zaman bırakmıyor.

Bununla birlikte, başarılı girişimciler yeni becerilerin incelenmesinin ve yeni şeyler öğrenmenin başarılı olmanın ne anlama geldiğini bilir . Bunun nedeni, yeni şeyler öğrenmenin:

  • Size yeni ve farklı imkanlara erişmenizi sağlayın
  • Bir kişi olarak büyümene yardım et
  • Daha fazla para kazanma potansiyelinizi arttırın
  • İşletmenizi yeni, daha verimli şekilde keşfetmenize yardımcı olun
  • Yeni insanlarla tanışmanıza yardım edin

Şimdi yeni şeyler öğrenmek için zaman ayırmak uzun vadede kesinlikle para kazanacaktır.

Güçlü Olanlarını Oynuyorlar

İş dünyasındaki çok fazla insan, zayıf yönlerine ve onları nasıl daha iyi hale getirmeye odaklanır. Başarılı girişimciler bunun yerine güçlü yönlerinize odaklanmanız gerektiğini bilirler.

Orada güçlü yanlarınızı keşfetmenize yardımcı olabilecek sınavlar çevrimiçi bol, ama en iyi yolu Güçlü keşfetmek uzanmak ve size en tanıdığınız kişileri istemektir. Onlardan düşüncelerini paylaşmalarını istemekle, işinize getireceğiniz güçlü yönleri keşfetmek için daha yakın olabilirsiniz.

Son Oyunun Yok Olduğunu Bilirler

Çoğumuz, günümüze kadar hedeflerimize ulaşacağımızı hayal ediyoruz. Hedefler olması harika, ancak bunları tamamlamak girişimcilerin yoğun çalışmalarının sonu anlamına gelmiyor.

Başarılı girişimciler , köşede her zaman yeni bir şeyler olduğunu biliyorlar . Hedeflerine ulaştıklarında yenilerini oluştururlar. İşleriyle birlikte evrimleşirler ve yaşam boyu gelişirler.

İşbirliği ve Delegeler

Başarılı girişimciler , işbirliğinin değerini bilir . Onların güvendiği bir ekiple yakın çalışması gerektiğini anlıyorlar. Bu sadece istedikleri insanlarla çalıştıkları anlamına gelmez! En iyi girişimcilerin bazıları, ekibinde farklı bakış açıları sunmak için sevmediği kişilere sahiptir.

Sadece başkaları ile işbirliği yapmakla kalmaz, aynı zamanda görevlerini başkalarına da devrederler. Genellikle görevlendirilen görevler, pek de iyi olmayan görevlerdir. Bu, işlerini kendi başlarına nasıl yapacaklarını anlamaya çalışarak zaman harcamaksızın işlerini daha iyi hale getirmek için güçlü yönlerini kullanmalarına olanak tanır.

Herkes başarılı bir girişimci olma potansiyeline sahiptir ancak beklemeyebileceğiniz şeyler yapmayı gerektirir. Girmiş olan girişimcilerin öncülüğünü izleyerek ve bu listede bulunanları yaparak, başarılı bir girişimci olma şansınızı da artırabilirsiniz.

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: