Başarılı Girişimcilerin Ortak Özellikleri


Bir grup başarılı girişimciyi topladıysanız ve birlikte bir odaya koydıysanız, belirli kişilik özellikleri de dahil olmak üzere ortak noktada birçok şey bulunduğunu keşfedebilirsiniz.

Bir kişinin iş hayatında başarısını garanti eden belirlenmiş özellikler olmamasına rağmen, girişimci dalma girişiminde bulunanların çoğunun, tutku, sosyal sorumluluk duygusu ve başkalarına yardım etme arzusu gibi nitelikleri paylaştığı bir şirket tarafından yapılan  çalışmasına göre .

MIT Girişimciliği Martin Güven Merkezi yönetici direktörü Bill Aulet’e göre, girişimcilikte başarı elde edenler, yaptıkları işlerde farklı, çok hızlı ve çok verimli olmaya istekliler.

“Bir keresinde ne yapacaklarını seçtikleri zaman, Deniz Kuvvetleri Mührü ile icra ediyorlar” dedi Aulet. “Bunun ruh hali, işi almanızda ve sürekli olarak yenilikçilendirmenize yardımcı oluyor, ancak sürdürülebilir başarıyı elde etmek için yürütme becerileri.”

Girişimciler bir organizasyona liderlik edebilmelidir. Bu, çalışanları ve dış paydaşı bir araya getiren ilham verici bir vizyon yaratmayı gerektirir; ancak ayrıca, şirkette her gün yaşanmış net ve tutarlı değerlere sahip olmaları gerektiği belirtildi.

Bir girişimcinin işi çoğu zaman hayatlarının çoğunu tüketir ve bu nedenle kişisel kimliğinin bir parçası haline gelir. Başarılı girişimciler genellikle kendilerini ve işlerini gurur duyan – ancak hepsinden fazla tüketen – sağlıklı olmazlar.

“[Girişimciler] işin başarısında büyük gurur duyuyor, ancak kişisel kişisel kimliklerini şirket için en iyi şeyin körlüğüne bağlamıyor” diye belirtti Aulet. “Büyük girişimciler, bireysel göreceli güçlerinden ziyade şirketin başarısından büyük memnuniyet elde edebiliyor.”

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

log in

reset password

Back to
log in
Translate »
%d blogcu bunu beğendi: